Are You New User

Лавров порівняв звинувачення РФ у знищенні МН17 із звинуваченнями у отруєнні Скрипалів 26.05.2018


Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров порівняв звинувачення Росії в атаці на МН17 із звинуваченнями в отруєнні Сергія Скрипаля, про це він заявив журналістам за підсумками телефонної розмови із главою МЗС Нідерландів Стефом Блоком, передає УНІАН.

"Сьогодні мені дзвонив міністр закордонних справ Нідерландів Блок і розповів те, що вже відомо. Прокурор вийшов на новий рівень розслідування. У них практично немає сумнівів, що ЗРК "Бук" прибув з Російської Федерації. Я у нього поцікавився фактами, які доводять ці твердження. Він не навів мені ніяких фактів, сказавши, що вони хочуть, щоб Російська Федерація допомогла встановити їх на основі нічим не підкріплених підозр", — сказав Лавров.

Він оголосив, що нібито Російська Федерація більше, ніж хто б то не був, співпрацювала зі слідством, незважаючи на те, що Росію, начебто, не запрошували в слідчу групу.

"Ми відповіли на всі запити про правову допомогу з боку голландської прокуратури. Більш того, вчора надійшов черговий запит, на який фізично неможливо було відповісти. Я висловив здивування тим, що відправивши запит і не отримавши ще відповіді, в той же день вони зробили оголошення про вихід на новий рівень у своїй роботі. При цьому додавши, що для завершення слідства потрібно ще багато часу... Це дуже нагадує т. н. "справа Скрипалів", коли сказали: "хайлі лайкли" — це росіяни, але Скотланд-Ярд тут же повідомив, що слідство триває. І воно досі не завершено", — додав Лавров.

За словами Лаврова, у цій ситуації створюється відчуття дежавю.

"Якщо наші партнери вирішили, і в цьому випадку, коли мова йде про важкої людської трагедії (вбиті сотні людей), спекулювати на цьому для досягнення своїх політичних цілей, я залишаю це на їх совісті. Як вчора сказав президент РФ Путін у ході прес-конференції із президентом Франції Макроном, незважаючи на безліч питань, які у нас виникають у зв’язку з цією ситуацією, ми як і раніше готові співпрацювати. Головне, щоб це співробітництво було чесним, і щоб відомості і факти, які ми надаємо, не ігнорувалися б, або не використовувалися вибірково. У цьому, мабуть, вся проблема", — підсумував він.

У четвер, 24 травня, міжнародна слідча група на прес-конференції в Гаазі продемонструвала уламки ракети, якої збили літак рейсу MH17. Слідчі встановили, що комплекс "Бук", з якого була запущена ракета, належав 53-ї зенітної ракетної бригади ППО, яка базується в Курську.

наступного дня, 25 травня, Австралія і Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнга 777" над Україною у 2014 році. Тепер уряду Австралії та Нідерландів будуть вимагати залучити Росію до відповідальності.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/lavrov-porivnyav-zvinuvachennya-rf-u-znischenni-mn17-iz-zvinuvachennyami-u-otruyenni-skripaliv-278888_.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция