Are You New User

Дерипаска зібрався продати свою частку в "Групі ГАЗ" - Bloomberg 03.06.2018


Російський мільярдер Олег Дерипаска зібрався продати частину своєї частки в компанії "Група ГАЗ", щоб вивести її з-під санкцій США, повідомляє американське видання Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Зокрема, олігарх планує продати свої акції міноритарниим акціонерам холдингу "Російські машини", який контролює "Групу ГАЗ". Серед цих міноритаріїв – колишній керівник Magna International Зігфрід Вулф. Він покинув цю компанію в 2010 році, ставши членом ради директорів "Групи ГАЗ", "Російських машин" і "РусАла" Дерипаски.

Переговори тривають, і остаточне рішення про продаж акцій ще не прийнято. Угода залежатиме від того, чи погодиться Мінфін США зняти санкції з "Російських машин" і "Групи ГАЗ" у разі їх продажу третім особам.

За словами співрозмовників видання, Дерипаска намагається продемонструвати готовність позбутися частини своїх активів, щоб Міністерство фінансів США скасував введені проти нього санкції.

Нагадаймо, 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопосадовців , а також 12 державних і приватних компаній.

До санкційного списку потрапили бізнесмени Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Кирило Шамалов, Віктор Вексельберг, Володимир Богданов, Андрій Скоч, сенатор Сулейман Керімов, а також міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, голова Росгвардії Віктор Золотов, голова Роскомнагляду Олександр Жаров, голова ВТБ Андрій Костін, голова "Газпрому" Олексій Міллер, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев та інші.

У списку компаній переважно структури Олега Дерипаски — крім "РусАла" і En+, це група "ГАЗ" , агрохолдинг "Кубань", Basic Element Ltd, B-Finance Ltd, "Євросибенерго", "Російські машини". До "чорного списку" також включені група "Ренова", NPV Engineering "Газпром буріння" Ігоря Ротенберга, "Ладога Менеджмент" Кирила Шамалова, державний Рособоронекспорт і банк РФК (належить "Рособоронекспорту" з "чорного списку"). Їхні активи у США заморожені, а американським компаніям і громадянам заборонено укладати з ними угоди.

9 квітня в "РусАл" повідомили, що санкції США поставили компанію перед загрозою технічного дефолту. Слідом за цим вартість цінних паперів UC Rusal на Гонконгській біржі впала більш ніж на 50%. З моменту оголошення санкцій капіталізація цього активу Дерипаски впала більш ніж на 3 млрд доларів.

18 травня російський олігарх Дерипаска залишив раду правління EN+. Раніше він погодився відмовитися від контролю над концерном "РусАл", зокрема скоротити свою частку в холдингу EN+ з 70% до менш ніж 50%, а також вийти з ради правління.

Міністерство фінансів США допустило можливість зняття санкцій з групи компаній ГАЗ російського олігарха Олега Дерипаска, якщо він відмовиться від контролю над нею. Крім того, OFAC продовжив термін, протягом якого американські фізичні та юридичні особи можуть завершити угоди з російською компанією – з 5 червня до 23 жовтня 2018 року.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/deripaska-zibravsya-prodati-svoyu-chastku-v-grupi-gaz-bloomberg-279571_.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция