Are You New User

"Репортери без кордонів" засудили винесений в РФ вирок українському журналісту Сущенку 07.06.2018

"Репортери без кордонів" засудили винесений в РФ вирок українському журналісту Сущенку

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" висловила своє обурення з приводу запобіжного заходу, обраного у Росії щодо незаконно заарештованого там українському журналісту Роману Сущенку, сказано в оприлюдненому заяві організації.

"Український журналіст Роман Сущенко був засуджений 4 червня 2018 року на 12 років таборів суворого режиму за "шпигунство". Репортери без кордонів засуджують жорстокий вирок, винесений в ході абсолютно непрозорого процесу", — сказано в повідомленні.

На думку організації, єдиний відкритий момент процесу над Сущенком — це винесення резолютивній частині вироку.

"За півтора року його попереднього ув’язнення російська влада жодного разу не дали пояснення причини такого жорсткого звинувачення, як "збір секретної інформації про діяльність російської армії і Росгвардии". Зміст обвинувального висновку було засекречено. Процес проходив за закритими дверима з самого моменту його початку в березні", — нагадують "Репортери".

Керівник відділу Східної Європи і Центральної Азії "Репортерів без кордонів" Йоганн Бір заявив, що Росія зобов’язана негайно звільнити журналіста, якщо російська судова система не надасть переконливих доказів його провини.

Нагадаймо, Московський міський суд Росії 4 червня визнав громадянина України журналіста Романа Сущенка винним у шпигунстві і засудив до 12 років колонії суворого режиму. Під час розгляду справи Сущенко своєї провини не визнав.

У жовтні 2016 року ФСБ затримала в Москві українського журналіста Романа Сущенка, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальне провадження за статтею "шпигунство". ФСБ звинуватило Сущенка в зборі інформації про російське вторгнення в Україну.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/reporteri-bez-kordoniv-zasudili-vineseniy-v-rf-virok-ukrayinskomu-zhurnalistu-suschenku-279970_.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция