Are You New User

Для КНДР саміт у Сінгапурі дає передишку у дуже сильному міжнародному тиску - експерт 13.06.2018


Саміт між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і президентом США Дональдом Трампом означає для КНДР, що міжнародний тиск на країну буде на деякий час знижено. Про це в матеріалі для ZN.UA: "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" написав доцент інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Віктор Константинов.

"Для КНДР саміт дає передиску в дуже сильному міжнародному тиску. Зараз країна, по суті, в ізоляції — політичній, до чого Пхеньяну не звикати, і економічній. Останнє дійсно небезпечно, оскільки санкції підривають і без того слабку економіку країни. Саме США продавлювали нинішній санкційний режим відносно Пхеньяну. Саме зусилля Вашингтона забезпечили підтримку санкцій з боку Пекіна і Москви, головних зовнішньоекономічних партнерів КНДР. Саме позиція американців зробила ці санкції практично всеосяжними, вдаривши по головних статтях доходів північнокорейського бюджету та стратегічному імпорту: енергоносіях, промисловому устаткуванню. Пауза в конфронтації з Вашингтоном як мінімум гарантує, що нових санкцій не буде. А при вдалому збігу обставин може забезпечити мовчання американців, якщо хто-небудь з партнерів Пхеньяну захоче в односторонньому порядку відкинути і вже існуючі обмеження", — зазначив він.

На думку експерта, не можна заперечувати і стратегічні виграші навіть обмежених результатів розпочатого діалогу між Вашингтоном і Пхеньяном. Константинов підкреслив, що якщо Вашингтону вдасться зупинити ядерну і ракетну програми КНДР, це відкладе набуття Пхеньяном можливостей завдати гарантований удар по американській території.

"Отже, з’явиться більше часу для пошуку найбільш оптимальної стратегії щодо цієї загрози. А крім того, конфлікт на Корейському півострові є серйозною загрозою і для союзників США в регіоні — Японії, Південної Кореї, Тайваню. Зниження рівня протистояння зменшить нервозність у столицях цих країн і знизить тиск з їх боку на американців: адже останні взяли на себе суттєві зобов’язання щодо забезпечення безпеки союзників", — йдеться в матеріалі.

Константинов додав, що і сам факт проведення саміту, і досягнуті в Сінгапурі домовленості, і усні обіцянки, зроблені лідерами двох країн у ході зустрічі, безпосередньо стосуються не тільки США і КНДР, але і інших країн. На його думку, це ще одна причина, з якої саміт може стати віхою в міжнародній політиці.

"Мова не тільки про міжнародну безпеку — хоча для неї зниження напруженості на Корейському півострові, тим більше мирний договір після сімдесяти років "ні війни, ні миру", і ліквідація північнокорейської ядерної зброї, стануть, безсумнівно, позитивними кроками. Зроблене в Сінгапурі змінює умови прийняття зовнішньополітичних рішень цілим рядом держав: для когось створюються нові можливості, а для когось — виникають нові загрози", — написав експерт.

12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов’язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються в силі.

Детальніше про саміт США і КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт в Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/dlya-kndr-samit-u-singapuri-daye-peredishku-u-duzhe-silnomu-mizhnarodnomu-tisku-ekspert-280529_.html”

Последнее от

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция