Are You New User

Неокупований півострів або як український бізнес намагається всидіти на “двох стільцях” в Криму одночасно 13.06.2018

Неокупований півострів або як український бізнес намагається всидіти на “двох стільцях” в Криму одночасно
Неокупований півострів або як український бізнес намагається всидіти на “двох стільцях” в Криму одночасно

Для українців 2014 рік став одним з найважливіших та найтрагічніших років з моменту проголошенням незалежності нашої держави.

Перемога революції гідності, окупація Криму Росією та війна на сході України вписані кров’ю в новітню українську історію та кардинально змінили життя багатьох українців, в тому числі, представник українського бізнесу.

З початком окупації Криму Росією частина кримських підприємців були змушені залишити власний бізнес на півострові через впровадження окупаційною владою Російської Федерації політики "націоналізації" та рейдерства кримських бізнес актів. Наприклад, активи олігарха Ігоря Коломойського, компанія “ДТЕК "Крименерго" Ріната Ахметова та Суднобудівний завод «Залів» Костянтина Жеваго були “націоналізовані” та захоплені.

Слід зазначити, що компанії, власники яких були не згодні з окупацією півострова, були вимушено закриті або перенесені на іншу територію України.

Інша частина кримського бізнесу, навпаки, перереєструвалися відповідно до російського законодавства та продовжують і надалі працювати в Криму.

Але є ще одна частка кримських компаній, власники яких, фактично, мають бізнес-інтереси як в тимчасово окупованому Криму та стають учасниками місцевих “державних” закупівель, так і успішно працюють на іншій території України. Саме одна з таких компаній і привертає увагу.

На кримському ринку оптової торгівлі промисловими хімікатами компанія ТОВ «Криоген-юг» (згідно з російською реєстрацією — «ООО «Криоген-юг») офіційно працює з 2014 року. Згідно єдиного державного реєстру юридичних осіб Російської Федерації дані про цю компанію внесені в реєстр 17 квітня 2014 року, тобто майже відразу після окупації півострова. Засновником компанії виступає «Защенков Сергей Григорьевич», він же є 100 % власником.

Відповідно зазначеної нижче інформації, підприємство «Криоген-юг» є учасником “державних” закупівель на території окупованого півострова. Мова іде про постачання газоподібних матеріалів для потреб «ФГУП «Судостроительный завод «Море». Для довідки: «ФГУП «СЗ «Море» це підприємство військово-промислового комплексу РФ (ВПК), яке було “націоналізовано” російської владою та має ліцензію на виробництво військового обладнання (відповідно до наказу Міністерства промисловості та торгівлі Російської Федерації від 8 грудня 2015 року № 3968).

Згідно з протоколом підбиття підсумків електронного аукціону від 24 квітня 2018 № 0500500001618000042 «ФГУП «СЗ «Море» уклала угоду з ТОВ «Криоген-юг» на постачання вуглекислого газу та зварювальної суміші MIX-1 для забезпечення власних потреб на суму 1 100 000,00 рос. рублів.

Підтвердження укладення угоди може бути платіжне доручення між ТОВ «Криоген-юг» та заводом «Море» на суму 95 161,05 рос. рублів, що виступає в якості забезпечення виконання угоди на закупівлю матеріалів.

Також відомо, що ТОВ «Криоген-юг» протягом 2017 року уклало угоди на постачання газоподібних матеріалів для інших кримських бюджетних установ, в тому числі, уклало угоду на постачання матеріалів для заводу ВПК «ФГУП «13 судоремонтный завод Черноморского Флота» Міністерства Оборона РФ.

На цьому можна було б і завершити статтю, якби не одне “але”.

Водночас, в Києві існує підприємство під назвою ТОВ «Кріогенсервіс», засновником якого є особа з таким же ПІП як і у ТОВ «Криоген-юг» — Защенков Сергій Григорович (совпадєніе ? нє думаю).

Відповідно до даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань України ТОВ «Кріогенсервіс» засноване у 1993 році, засновник та керівник підприємства є Защенков Сергій Григорович, а основним видом діяльності є виробництво промислових газів.

Як і ТОВ «Криоген-юг» в окупованому Криму, ТОВ «Кріогенсервіс» також є учасником державних закупівель. Наприклад, 29 травня 2018 ТОВ «Кріогенсервіс» уклало угоду з ВП ЮУАЕС ДП НАЕК "Енергоатом" на постачання промислових газів на суму 226 069.96 гривень.

Окрім цього, особа Защенков Сергій Григорович є кінцевим бенефіціаром ПрАТ «Агрогаз», що також займається виробництвом промислові газів, та кінцевим бенефіціаром дочірнього підприємства «Кий Пропангаз».

Висновок:

по-перше: кримське підприємство ТОВ «Криоген-юг» та ТОВ «Кріогенсервіс» мають фактично однаковий вид діяльності, а саме продаж та виробництво газу та газоподібних матеріалів.

По-друге: ці два підприємства в засновниках мають особу з одним і тим же прізвище ім’я по батькові та мають дуже схожі назви підприємств.

З великою долею імовірності, на основі викладених фактів, можна стверджувати, що засновником кримського підприємства ТОВ «Криоген-юг» та ТОВ «Кріогенсервіс» є одна і таж особа.

“Ну і що з цього ?” — може запитати читач — “сам по собі факт здійснення підприємницької діяльності не є порушенням законодавства України”. Але слід зазначити наступне:

по-перше: постачання матеріалів для потреб військового заводу РФ, який знаходиться на тимчасово окупованій території України, може прямо чи опосередковано загрожувати національній безпеці та національним інтересам України. Фактично, «ООО «Криоген-юг» може несвідомо та опосередковано брати участь, шляхом постачання необхідних матеріалів, у будівництві військових суден, які можуть бути використані в російсько-українській війні проти України.

По-друге: постачання таких матеріалів на завод ВПК РФ може бути кваліфіковане компетентними органами України як надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, що карається кримінальним кодексом України.

І по-третє, чи може українське суспільство дозволи собі приймати таких підприємців, які, з одного боку, в умовах війни та окупації постачають матеріали для військового заводу країни агресора, а з іншого боку, вільно працюють на іншій території України ?

Олександр Схід


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/242611-neokupovanij_pivostriv_abo_jak_ukrajinsjkij_biznes_namagajetjsja_vsiditi_na_dvoh_stiljtsjah_v_krimu_”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция