Are You New User

Російський опозиціонер виграв позов у Європейському суді з прав людини проти Росії 20.11.2019Російський опозиціонер Леонід Развозжаєв виграв у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) позов проти Росії та України.

Це випливає з оприлюдненого рішення ЄСПЛ у справі російського громадянина Развозжаєва проти держав Росії та України, повідомляє 1NEWS.

«Суд постановив, що Росія повинна виплатити заявнику 11 тисяч євро за нематеріальні збитки, і Україна повинна виплатити 4 тисячі євро», – постановив ЄСПЛ.

Ідеться про скаргу, подану до суду Розвозжаєвим, якого в Росії обвинуватили в організації «масових заворушень» під час акцій протестів опозиції у Москві на Болотній площі у травні 2012 року.

З метою уникнення переслідувань з боку російської влади політичний активіст Розвозжаєв прибув у жовтні 2012 року до Києва, де планував попросити притулку.

«Він свідчив, що був викрадений невідомими особами, насильно посаджений до мікроавтобуса та доставлений, всупереч своїй волі, назад до Росії, де його примусили зізнатися у підготовці політичних заворушень та насильстві», – йдеться у матеріалах справи.

У Росії у липні 2014 року заявника було визнано винним в організації масових заворушень та засуджено до 4,5 років ув’язнення.

Відтак, ЄСПЛ визнав, що відносно російського громадянина Розвозжаєва РФ і Україна порушили дві статті Європейської конвенції з прав людини, включаючи заборону тортур та негуманного поводження, а також право на свободу і безпеку.

Джерело: УкрінформДжерело статті: “https://1news.com.ua/ukraine/rosijskyj-opozytsioner-vygrav-u-yevropejskomu-sudi-z-prav-lyudyny-proty-rosiyi.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция