Are You New User

В УПЦ МП кажуть, що в церковній сфері триває "політика Порошенка". Своїми маніпуляціями вони обманюють Зеленського 29.11.2019

Кейс Юраша: як Московський патріархат обманює Зеленського.

Після зміни влади в Україні шляхом відритих і демократичних виборів президентом став Володимир Зеленський. Його партія отримала більшість у парламенті, самостійно сформувавши уряд. У церкві Московського патріархату покладали і покладають великі надії на президента. В УПЦ МП вважають, що при Зеленському вони заживуть, як при Януковичі, і будуть так само господарями життя. Наче й не було війни на Донбасі, анексії Криму та духовної підтримки УПЦ МП усіх цих процесів.

Церковники хочуть повернути назад усі події, відіграти та обнулити все, що сталося. А коли виявляється, що нічого такого президент не обіцяв, вони пускають у хід маніпуляції. Наприклад, кажуть, що триває "політика Порошенка" в церковній сфері. Досить вдала і гарно працююча маніпуляція. Адже не секрет, що прізвище п’ятого президента України для нинішніх мешканців Банкової – як червона ганчірка для бика.

Міністр культури Володимир Бородянський лише сказав, що непогано б дотримуватися чинних законів – його тут же записали продовжувачем політики Порошенка. Тільки-но він сказав, що якось недобре закликати до невиконання або порушення законів, так його відразу записали гонителем церкви.

Але апогею ця тактика досягла у зв’язку з конкурсом на посаду глави нової Держслужби з етнополітики та свободи совісті (читай релігії).

Там у фінал пройшло два кандидати: Андрій Юраш та Юрій Решетніков. Перший – відомий український релігієзнавець, його знають за кордоном, він публікувався у провідних англомовних релігієзнавчих журналах. Із 2014 року працював у департаменті у справах релігій і національностей. Він реально підняв роботу органу на високий рівень, розгріб завали від попереднього керівника. Відстоював інтереси України як на міжнародних майданчиках (в ОБСЄ, Раді Європи, на різних конференціях), так і не давав порушувати законодавство в Україні. В УПЦ МП його не люблять за те, що він не дав їм реалізувати свої забаганки. І це при тому, що він їм у 2015 році всіляко допомагав зберегти репутацію, давав необхідні поради, а також пропонував захист держави у відстоюванні прав на Донбасі та в Криму. У церкві гордо відмовили.

Другий кандидат – Юрій Решетніков. Теж колишній глава департаменту по релігії, працював там у часи другого прем’єрства Юлії Тимошенко. Активний прихильник і лобіст УПЦ МП.

І ось, коли Юраш на конкурсі за всіма показниками обійшов Решетнікова, в УПЦ МП запустили цілий шквал публікацій. У всіх червоною ниткою повторювалася з разу в раз ідея, що Юраш – креатура Порошенка у владі. Мета була зрозуміла: донести до Банкової, що Юраш – агент Порошенка. Знаючи ставлення шостого президента до п’ятого, це означало, що Юраш не буде допущений до посади. Навіть якщо виграє конкурс. Креативники УПЦ МП вирішили вдарити нового президента в найболючіше місце. Говорячи словами одного нардепа (нині покійного), "розвести як кошенят".

Але давайте подивимося правді в очі. Насправді Юраш не є креатурою або людиною Порошенка. Просто Юраш працював на такій посаді, яка була у сфері особливої уваги Порошенка – релігійної. Будь на цій посаді хто завгодно, він би теж займався питаннями томосу, перереєстрації статутів і з великою часткою ймовірності його б теж називали "агентом Порошенка".

Насправді ж Юраша призначив на посаду Арсеній Яценюк, який був тоді прем’єр-міністром. Знаючи непростий характер взаємин, які складалися між членами тодішньої коаліції, особливо смішно вважати Юраша "людиною Порошенка". Юраша, швидше, можна назвати креатурою Яценюка, якому його порекомендував ексрадник прем’єра, а в той час глава парламентського підкомітету з релігії Віктор Єленський.

Таким чином, усі численні публікації біляцерковних ресурсів, які ще і ще повторюють, що Юраш – ставленик Порошенка, не мають нічого спільного з дійсністю. Єдина їхня мета – спробувати дискредитувати в очах Зеленського Юраша, прив’язавши до нього асоціацію й ототожнення з Порошенком. І чим більше матеріалів вони продукують, тим ясніше видно їхню мету.

По суті ж дії Юраша нічим не відрізняються від дій міністра Бородянського. Що один, що інший виступають лише за дотримання чинних законів. Останній, до речі, – особливо довірена особа Зеленського. Президент особисто запропонував Бородянському посаду міністра.

Замість висновку. Коли у церковників "підгорає" від нездійснених очікувань, вони починають шукати винного. Причому винного лише в тому, що вимагає дотримання законності. Потім вони його особистість штучно дискредитують, прив’язуючи до токсичного – в оточенні Зеленського – Порошенка. І думають, що ніхто цього не помітить.

Помітили. І хочемо сказати про це відкрито: ви, панове, брешете! А ті, кого ви хочете обвести навколо пальця, вам, на жаль, вірять.

Джерело: Dmytro Horyevoy / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/blogs/dmitriy-gorevoy/-v-upts-mp-kazhut-shcho-v-tserkovnij-sferi-trivaje-politika-poroshenka-svojimi-manipuljatsijami-voni-obmanjujut-zelenskogo-1463242.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция