Are You New User

Акциз на пальне варто залишити місцевим бюджетам для спроможності громад 23.10.2019

Акциз на пальне варто залишити місцевим бюджетам для спроможності громад

Аби громади були спроможні, їм треба залишити акциз.

З таким повідомлення звернувяс до присутніх на презентації змін до Конституції України та пріоритетів уряду з реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україн уповноважений представник Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування Асоціації міст України, Чортківський міський голова Тернопільської області Володимир Шматько.

- Якщо ми хочемо, щоб громади були спроможні, будь ласка, народні депутати, залишіть акциз місцевим бюджетам, - каже Володимир Шматько. — Це місцеві наповнення і суть децентралізації. Коли людина заправляється пальним на заправці в Чорткові, то ці відсотки ідуть до бюджету міста Чорткова. За його словами, необхідно на конституційному рівні закріпити децентралізацію та конкретне бюджетне наповнення під реформу, аби при зміни влади не змінювалися чи не перерозподілялися податки.

Нещодавно Асоціація міст України повідомила, що в зв’язку зі змінами до Бюджетного кодексу України відмінено надходження акцизу з пального у бюджети громад з 2020 року. За підрахунками АМУ, в результаті з 2020 року громади щорічно будуть втрачати від 7,7 млрд₴

Наприклад, Кропивницький втратить близько 70 мільйонів від акцизу на пальне.

Відзначимо, що в рамках змін надходження від акцизу на пальне з 2020 року отримуватиме 100% Дорожній фонд, який розподілятиме ці кошти на ремонт доріг.

Натомість у Верховній Раді вже зареєстрували розроблений Асоціацією міст України проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)» (№2231). Ним передбачено збереження зарахування надходжень акцизу з пального у місцеві бюджети — 13,44%.


Джерело статті: “https://gre4ka.info/suspilstvo/55155-aktsyz-na-palne-varto-zalyshyty-mistsevym-biudzhetam-dlia-spromozhnosti-hromad”

Последнее от

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция