Are You New User

Вступ України до ЄС підтримують 52,6% українців – опитування 05.12.2019

Більшість українців підтримує вступ до ЄС

Більше ніж половина українців підтримує ідею приєднання країни до Євросоюзу. Про це свідчать результати опитування фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології, які було оприлюднено 5 грудня.

52,6% респондентів упевнені, що Україна має приєднатися до ЄС, 12,9% – до Євразійського економічного союзу із РФ, Білоруссю та Казахстаном, 24% вважають, що країна не повинна вступати ні в ЄС, ні в Євразійський союз, 10,5% вагалися з відповіддю.

У серпні приєднання до ЄС підтримували 50,7% опитаних, до Євразійського союзу – 10,9%, ідею не вступати в жоден союз – 32,5%.

"Зовнішньополітична орієнтація на Росію істотно впала спочатку після анексії Криму, а особливо – після військової агресії Росії в Донбасі. Щоправда, більшість із тих, хто покладав сподівання на приєднання до союзів із Росією, перейшла до лав тих, хто вважає, що Україні не треба приєднуватися ані до Європейського, ані до Євразійського союзів", – ідеться в повідомленні.

Опитування проводили з 4-го до 19 листопада у 110 населених пунктах у всій Україні, окрім анексованого Криму та тимчасово окупованих районів Донецької й Луганської областей. У результаті польового етапу було зібрано 2041 анкету. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Опитування було проведено за фінансової підтримки представництва Європейського союзу в Україні.

16 вересня 2014 року Верховна Рада та Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. 11 червня 2017 року набув чинності безвізовий режим між Україною та Євросоюзом.

У січні 2019 року п’ятий президент України Петро Порошенко припустив, що Україна подасть заявку на вступ у Європейський союз у 2024 році.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що Україна не вступить у Європейський союз протягом найближчих 10 років. За його прогнозами, це є можливим приблизно після 2035 року.

Президент України Володимир Зеленський виступав за членство України в ЄС.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-vstup-ukrajini-do-jes-pidtrimujut-52-6-ukrajintsiv-opituvannja-1478096.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция