Are You New User

Зеленський про результати нормандського саміту: Цього мало. Більше хотілося вирішити проблем 10.12.2019

Зеленський: Мені мої колеги сказали, що це дуже хороший, дуже хороший результат для першої зустрічі

Уночі 10 грудня під час пресконференції за підсумками зустрічі "Нормандської четвірки" президент України Володимир Зеленський заявив, що хотів би вирішити більше проблем під час саміту, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Багато питань піднімалося. Мені мої колеги сказали, що це дуже хороший, дуже хороший результат для першої зустрічі. Для мене, чесно скажу, цього мало. Більше хотілося вирішити проблем. Усі ці складні питання ми обговорили, вони всі були на порядку денному. Це головне, тому що якщо ми говоримо, то немає замороженого конфлікту", – сказав Зеленський.

Під час пресконференції після саміту президент додав, що з Путіним важко вести переговори.

"Можна домовлятися? Дивіться, дуже складно домовлятися, але сьогодні були моменти, коли ми в чомусь домовилися, у деяких речах, тому що він про кожне питання докладно – розбирає це питання на деталі, те, що я бачив, і ми починаємо навіть кожне слово врегульовувати. Тобто це складно. Я більш швидка людина, думав: "Раз-раз – і домовимося", – але ні, було по-іншому. Тож чи можна в цілому домовитися з Путіним, чи ні, ми з вами побачимо, сьогодні якісь поступки були", – розповів Зеленський.

9 грудня приблизно о 17.00 розпочалася зустріч лідерів "Нормандської четвірки". Вона тривала протягом приблизно восьми годин. Під час саміту Путін і Зеленський провели свої перші двосторонні переговори. "Четвірка" домовилася до кінця року погодити повне припинення вогню та обмін утримуваними особами у форматі "всіх на всіх", обговорили розширення мандата спостережної місії ОБСЄ й анонсувала новий саміт "Нормандської четвірки" за чотири місяці.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.

Переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися попереднього разу 19 жовтня 2016 року в Берліні.

"ГОРДОН" стежив за розвитком подій у день нормандського саміту 9 грудня в режимі онлайн


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-zelenskij-pro-rezultati-normandskogo-samitu-tsogo-zamalo-bilshe-hotilosja-virishiti-problem-1478616.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция