Are You New User

Слідство не відкидає причетності Росії до вбивства Шеремета – Аваков 12.12.2019

Аваков: Шеремет видавав кілька матеріалів, які викривали відповідний нинішній режим у сусідній державі

Слідство не відкидає причетності Росії до вбивства журналіста Павла Шеремета в Києві у 2016 році. Про це міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив на брифінгу 12 грудня, відповідаючи на запитання журналіста про "російський слід" у злочині, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"У цієї версії є кілька підверсій, як сказав начальник слідства. Наприклад, Шеремет писав книгу разом із [російським опозиційним політиком Борисом] Нємцовим, Шеремет видавав кілька матеріалів, які викривали відповідний нинішній режим у сусідній державі. Тому це теж може бути версією, і це теж розглядають", – сказав Аваков.

Шеремет загинув уранці 20 липня 2016 року в Києві. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей.

Слідство розглядало чотири версії мотивів убивства Шеремета: професійну діяльність, особисті неприязні відносини, дестабілізацію ситуації в Україні, убивство через помилку (замість Притули). У лютому 2017 року пріоритетною версією правоохоронців була журналістська діяльність Шеремета. Зараз основною версією вбивства поліція вважає дестабілізацію ситуації в Україні. Генеральний прокурор Руслан Рябошапка підкреслив, що слідство ще не виявило замовників убивства.

Сьогодні міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. На терміновому брифінгу заступник голови Нацполіції Євген Коваль назвав імена затриманих: медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугар, лікарка дитячої лікарні "Охматдит" та волонтерка Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко й подружжя учасників АТО – Владислав та Інна Грищенки.

За його словами, вибухівку в автомобіль закладали Кузьменко й Антоненко.

9 грудня Грищенко на суді заявляв, що йому нібито пропонували взяти на себе відповідальність за вбивство Шеремета або співробітника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Максима Шаповала, а також за підірвані в жовтні 2015 року електроопори в Херсонській області. 10 грудня "Українська правда" повідомила, що з Єдиного реєстру судових рішень зникло кілька постанов у справі Владислава Грищенка, який разом із дружиною Інною перебуває під арештом у справі про підготовку вибуху в Івано-Франківській області.

На брифінгу серед фігурантів справи було згадано ветерана АТО Івана Вакуленка. 7 листопада видання INSIDER писало, що він отримав 16 жовтня повістку на призначений на 21 жовтня допит у справі Шеремета, а 18 жовтня сестра ветерана виявила його тіло з раною голови. За даними видання, обставини смерті Вакуленка можуть свідчити про спробу "повісити" на нього вбивство Шеремета.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-slidstvo-ne-vikljuchaje-prichetnosti-rosiji-do-ubistvu-sheremeta-avakov-1479051.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция