Are You New User

Вітренко про зустріч із головою "Газпрому": Домовилися продовжувати опрацьовувати варіанти продовження транзиту 16.12.2019

Вітренко: Ми займаємо максимально конструктивну позицію

Переговори щодо газу, які відбувалися 13 грудня між представниками українського "Нафтогазу" та російського "Газпрому", завершилися. Про це повідомив у "Фейсбуці" виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Завершили зустріч з [Олексієм] Міллером, керівником "Газпрому". Домовилися продовжувати опрацьовувати варіанти продовження транзиту", – написав він.

За словами топчиновника "Нафтогазу", "поки зарано говорити про узгоджений варіант" угоди.

"Але ми займаємо максимально конструктивну позицію. Активна робота триває", – зазначив Вітренко.


https://www.facebook.com/yuriy.vitrenko/posts/10157107921463458

Консультації щодо транзиту газу між "Газпромом" і "Нафтогазом" відбувалися у Відні.

10-річний контракт між Україною та Росією про постачання і транзит газу спливає 31 грудня 2019 року. З осені 2015-го Україна не імпортує природного газу за контрактом із "Газпромом", закуповуючи газ на своєму західному кордоні.

У 2018–2019 роках відбулися чотири раунди тристоронніх газових переговорів на високому рівні: 17 липня 2018 року, 21 січня 2019 року, 19 вересня та 28 жовтня. Чергові переговори було заплановано на 5 грудня, але вони не відбулися. Окрім того, Україна періодично проводить двосторонні переговори з Росією, їх погоджено з європейською стороною, пояснювали в "Нафтогазі".

У "Нафтогазі" заявили, що під час тристоронніх переговорів російська делегація порушує питання перегляду рішень Стокгольмського арбітражу, згідно з якими "Газпром" має виплатити "Нафтогазу" $2,56 млрд.

Український уряд хоче укласти довгостроковий контракт на транзит газу із РФ до Європи. У "Нафтогазі" повідомили, що мають намір запропонувати Росії транспортувати 60 млрд м³ газу щорічно протягом 10 років.

"Газпром", зі свого боку, пропонує продовжити чинний контракт або укласти новий строком на один рік. Водночас російський монополіст висуває низку умов для продовження транзиту газу через територію України: відмова обох сторін від взаємних претензій у міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів; скасування рішення Антимонопольного комітету України про штраф для "Газпрому" за порушення економічної конкуренції та відкликання клопотання "Нафтогазу" про ініціювання Єврокомісією розслідування проти "Газпрому".

Міністр енергетики і довкілля Олексій Оржель назвав цю пропозицію відверто неприйнятною. Він заявив, що Україна цієї зими не замерзне без транзиту російського газу.

Вітренко говорив, що 9 грудня в Парижі на саміті в нормандському форматі президент України Володимир Зеленський і президент РФ Володимир Путін домовилися продовжити переговори про газ.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-vitrenko-pro-zustrichi-z-glavoju-gazpromu-domovilisja-prodovzhuvati-obrobljati-varianti-prodovzhennja-tranzitu-1479201.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция