Are You New User

Уряд провів екстрене засідання через газові переговори з РФ – нардеп 25.12.2019


Кабінет міністрів у вівторок ввечері провів екстрене засідання щодо газових переговорів з Росією.

Джерело: народний депутат Олексій Гончаренко у Telegram

Пряма мова: "Формат засідання повністю закритий – ДСК (для службового користування)".

Деталі: Зі слів Гончаренка випливає, що засідання тривало близько години.

Інших подробиць депутат на повідомив.

Нагадаємо:

"Нафтогаз" підготував проєкти контрактів, готових до підписання, новий раунд перемовин з російським "Газпромом" щодо транзиту газу через територію України відбудеться 26 грудня.

Читайте також: За крок до контракту: чим закінчилися газові перемовини Росії та України і де був Коболєв

Напомним:

  • "Нафтогаз" подготовил проекты контрактов, готовые к подписанию, новый раунд переговоров с российским "Газпромом" по транзиту газа через территорию Украины состоится 26 декабря.
  • 20 грудня представники Єврокомісії, України та РФ досягли остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу через територію України для європейських споживачів і врегулювання взаємних претензій.
  • За підсумками переговорів у Мінську Росія та Україна підписали протокол домовленостей про продовження транзиту газу через Україну й врегулювання взаємних вимог.
  • Виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко назвав новий газовий контракт з російським "Газпромом" "складним для всіх сторін компромісом".
  • Домовленості передбачають підписання контракту на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років, мінімальний обсяг 65 млрд кубометрів газу в перший рік і по 40 млрд кубометрів — у наступні 4 роки, відкликання майбутніх судових позовів "Нафтогазу" і "Газпрому", згоду "Газпрому" виплатити Україні грошима до Нового року більше 2,9 млрд доларів згідно рішення Стокгольмського арбітражу.
  • Також міністр енергетики та захисту довкілля Оржель заявив, що "Нафтогаз" відкличе позов проти російського "Газпрому" на 12,25 мільярдів доларів
  • Усі документи мають бути підписані до кінця поточного року.

Джерело статті: “https://www.pravda.com.ua/news/2019/12/25/7235807/”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция