Are You New User

"Газпром" заявив, що з його активів у Великобританії, Нідерландах і Люксембурзі знято арешт, накладений за позовом "Нафтогазу" 20.01.2020

"Газпром" проінформував про відкликання низки позовів "Нафтогазу"

Арешти і забезпечувальні заходи на активи російського газового монополіста "Газпром" в Англії, Уельсі, Нідерландах і Люксембурзі, знято. Про це йдеться в повідомленні "Газпрому", яке 20 січня наводить ТАСС.

Обмеження в цих юрисдикціях було накладено за позовом компанії "Нафтогаз України".

Російський холдинг зазначає, що зобов’язання "Газпрому", South Stream Transport B.V. і Blue Stream Pipeline Company B.V. у Великобританії було припинено наказом суду від 14 січня.

Окрім того, адвокати "Нафтогазу" 10 січня надіслали листи на адресу адвокатів "Газпрому" і нідерландських компаній групи "Газпром" про зняття арештів у Нідерландах.

11 січня "Нафтогаз" і "Газпром" підписали акти про відкликання вимоги щодо арештів активів у Люксембурзі.

Ці дії є достатнім для зняття арештів, стверджують у РФ.

Зняття арештів було частиною пакетної угоди, яку російська й українська сторони підписали в ніч на 31 грудня, нагадали в "Газпромі".

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. Українська компанія домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. За підсумками двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" мав виплатити "Нафтогазу" $2,56 млрд. Із 1 березня 2018 року на суму боргу "Газпрому" нараховували стягнення.

"Газпром" оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і розпочав процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України".

"Нафтогаз" почав процедуру примусового стягнення активів "Газпрому" в Нідерландах, Великобританії, Швейцарії та Люксембурзі.

21 грудня 2019 року в "Газпромі" повідомили, що виплатять "Нафтогазу" до Нового року понад $2,9 млрд за умови відмови української сторони від нових претензій та відкликання сторонами арбітражних і судових позовів, щодо яких немає остаточних рішень. 27 грудня НАК заявив, що за результатами розгляду у Стокгольмському арбітражі "Газпром" переказав Україні транш у розмірі $2,9 млрд, а загалом – $5 млрд.

30 грудня 2019 року Україна, Євросоюз та Росія за підсумками тристоронніх переговорів підписали новий п’ятирічний контракт на транзит газу. Згідно з документом, мінімальні гарантовані обсяги прокачування в перший рік становитимуть 65 млрд м³ газу, а потім – по 40 млрд м³ протягом наступних чотирьох років.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-gazprom-zajaviv-shcho-z-jogo-aktiviv-u-velikobritaniji-niderlandah-i-ljuksemburzi-znjato-aresht-nakladenij-za-pozovom-naftogazu-1483570.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция