Are You New User

Не вірте політикам: експерти розповіли, як будуть падати пенсії щороку 17.04.2018

Не вірте політикам: експерти розповіли, як будуть падати пенсії щороку
Ви про таке навіть не думали
"Нормальною" вважається пенсія в розмірі 40% звичного заробітку, йдеться в стандартах Міжнародної організації праці (МОП). Так, якщо заробляв 10 тис., то "нормальна" пенсія — 4 тис.₴

Про це повідомляє "Обозреватель".

В Україні ж при зарплаті в 10 тис. і 35 роками стажу можна претендувати на пенсію нижче 2,7 тис.₴ Причому розмір пенсії по відношенню до зарплати буде знижуватися з кожним роком.

Справа в тому, що в рамках пенсійної реформи прийняли рішення скоротити коефіцієнт оцінки стажу з 1,35% до 1%. Так, якщо раніше за кожні 10 відпрацьованих років пропонувалося 13,5% від розрахункового заробітку, то зараз — всього 10%. Ці правила повноцінно почнуть діяти лише з наступного року.За оцінками експертів, в результаті українці отримуватимуть на пенсії всього близько 26% звичного заробітку, при нормі в 40%.

Вже зараз середня пенсія в країні — 2,5 тис. грн, а середня зарплата — більше 7 тис.₴ Фактично, на заслуженому відпочинку при середній зарплаті можна претендувати лише на 35% свого доходу. У наступному році ця цифра скоротиться приблизно на 10 п.п.

Варто відзначити, що раніше у Міністерстві фінансів України заявили, що у зв’язку з відсутністю грошей у державній казні підвищення мінімальної зарплати в Україні до 4200 грн відкладається на невизначений період.

За даними, які наводить Міністерство фінансів, у першому кварталі 2018 року український держбюджет недоотримав більше шести мільярдів гривень.

Незважаючи на те, що прийнятий на поточний рік Закон про державний бюджет передбачає підвищення мінімальної зарплати до 4200 гривень, на таку дію в уряду може банально не вистачити грошей. У той же час, урядові фахівці продовжують моніторити хід виконання державного бюджету. Вони стверджують, що підвищення "мінімалки" може бути відкладено — імовірно, до травня або червня.Наприкінці минулого року міністр соціальної політики Андрій Рева стверджував, що мінімальна зарплата в 2018 буде підвищена до 4100₴ За наявними даними експертів Світового банку, заплановане підвищення неможливо провести, враховуючи наявний дефіцит держбюджету України.

Відсутність такого підвищення означає, в першу чергу, заморожування зростання заробітної плати державних службовців, а також вчителів і лікарів.

Експерти розповіли, чим загрожує раптове підвищення пенсій

Нагадаймо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що влада хоче відібрати пенсії в українців.Джерело статті: “https://znaj.ua/society/ne-vіrte-polіtika-eksperti-rozpovіli-yak-budut-padati-pensії-schoroku”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция