Are You New User

Тільки від інфаркту міокарда у світі помирає близько 7 мільйонів 17.04.2018

Серцево-судинні захворювання, що спричинюють інфаркти, інсульти та інші небезпечні проблеми зі здоров’ям, є вбивцею №1. Тільки від інфаркту міокарда у світі помирає близько 7 мільйонів людей щороку. Щоби захистити себе і близьких - маємо бути максимально обізнаними щодо хвороби та можливостей лікування.

Серцевий напад може трапитися, коли одна з коронарних артерій (судин, по якім кров надходить до серця) закупорюється жировими відкладеннями або бляшками.

Якщо одна з бляшок розірветься або трісне - навколо неї за лічені хвилини формується згусток крові й частково закупорена судина може стати повністю перекритою. Тоді надходження крові до серцевого м’яза - міокарда - припиняється. І клітини починають відмирати від нестачі кисню.

Це і є інфаркт міокарда. Якщо людина з інфарктом не отримає допомогу вчасно - в найгіршому випадку це може призвести до раптової смерті.

Різкий біль у грудях - не єдиний симптом серцевого нападу. Свідчити про нього можуть також важке дихання, нудота, відчуття нестачі повітря, дуже різка слабість та біль або дискомфорт в одній чи обох руках, щелепі, шиї або спині. Навіть якщо ви не впевнені, що це серцевий напад, але маєте подібні симптоми, негайно зателефонуйте в 103.

Лікування хвороб серця постійно вдосконалюється і ми намагаємося розширити можливості медичної допомоги в Україні, щоби кожен пацієнт, що має таку проблему, міг отримати все необхідне вчасно.

Програма “Доступни ліки” (https://goo.gl/pA2r4V), урядова програма екстреного стентування (http://moz.gov.ua/kardiocentri) - сьогодні дають українцям більше доступу до своєчасного, регулярного і якісного лікування. По медзакладах у всій Україні є стенти, які в екстрених випадках мають бути встановлені пацієнтам безоплатно (https://goo.gl/qJ7qNi).

Дізнайтеся про всі можливості допомоги, але й пам’ятайте, що життєво важливо - запобігати хворобі. Фізичні вправи, здорове харчування та контроль маси тіла завжди знижують ризик серцевих нападів.

Більше про серцевий напад, лікування та профілактику дивіться у відео Цікава наука

Последнее от

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция