Are You New User

Естонії можуть збільшити внесок в бюджет ЄС за недостатню переробку пластику — ЗМІ 20.02.2020

Естонії можуть збільшити внесок в бюджет ЄС за недостатню переробку пластику — ЗМІ


З наступного року внесок Естонії в бюджет ЄС буде залежати від обсягу відправлених на переробку пластикових відходів.

Об этом сообщает Руспрес


Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал ERR.


В Євросоюзі найближчим часом очікується обговорення пропозиції прив’язати внесок держав у бюджет ЄС до обсягів сміття, що переробляється.


Якщо нинішня ситуація з переробкою пластику не зміниться, то Естонії, за попередніми оцінками, доведеться доплачувати близько 20 млн євро.
"Однією зі складових внеску стане обсяг пластику, що переробляється і не переробляється, така пропозиція розглядається зараз. Уряд Естонії його особливо не підтримує, але Естонія одна з небагатьох країн, які категорично проти цієї пропозиції", – сказав міністр фінансів Мартін Хельме.


У Брюсселі Естонію наводять як приклад держави, в якій використовується дуже багато пластикової упаковки, але мало відправляється на переробку.


"Наша основна проблема в тому, що Естонія практично єдина країна ЄС, в якій вираховується ця кількість пластику, в інших державах обчислюють теоретично", – пояснив Хельме.


За словами керівника відділу екологічного менеджменту Міністерства навколишнього середовища Сігрід Соомлайс, в 2017 році в Естонії було вироблено понад 65 000 тонн пластикових відходів. Переробити ж змогли всього 27% – за цим показником Естонія займає останні рядки в списку країн ЄС.


Обговорювана в Брюсселі пропозиція стосується бюджету ЄС на 2021-2027 роки.


Європейська правда


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2020/02/20/657283/”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция