Are You New User

У Харкові знову перейменували скандальний проспект Жукова 26.02.2020

У Харкові знову перейменували скандальний проспект Жукова

У Харкові депутати міської ради повторно перейменували проспект генерала Петра Григоренка на честь маршала Радянського Союзу Георгія Жукова.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Відповідне рішення ухвалили 26 лютого. За нього проголосували 52, проти – восьмеро депутатів. Про це повідомляє MediaPort.

"До Харківської міськради з ініціативою звернулася низка ветеранських організацій міста щодо повернення назви проспекту ім’ям маршала Жукова, оскільки з ним пов’язані історичні події, які відбувалися в Україні під час Другої світової війни. Згідно з міжнародними актами, Україна взяла на себе зобов’язання увіковічувати та вшановувати пам’ять учасників Другої світової війни", – порушив питання на сесії начальник Відділу з топоніміки та охорони історико-культурного середовища Олексій Хорошковатий.

У Харкові знову перейменували скандальний проспект Жукова

Він навів результати громадського обговорення щодо повернення проспекту старої назви й зауважив, що за це висловилося 11 193 харків’ян, а це 86% від загальної кількості голосів.

"Прошу підтримати згадане рішення. Також хочу нагадати, що цього року виповнюється 75 років із закінчення Другої світової війни. 9 травня – 75-та річниця підписання капітуляції нацистської Німеччини, і тому я гадаю, що це рішення буде досить слушним до відзначення цих подій", – висловився Хорошковатий.

Зазначається, що проти перейменування проспекту з трибуни міськради виступили декілька позафракційних депутатів, а також представник "Національного корпусу" у місті Костянтин Немічев.

Зі свого боку мер Харкова Геннадій Кернес заявив, що міськрада діє за законом і вправі ухвалювати такі рішення.

Результати голосування

Результати голосування

mediaport.ua

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • Харківська міськрада 19 червня 2019 року проголосував за повернення назви проспекту Жукова, який у 2016 році був перейменований на проспект Григоренка у рамках декомунізації. Це рішення підтримали 59 міських депутатів, 13 були проти.


  • Пізніше Окружний адміністративний суд Харкова відмовив провести слухання у справі про повернення проспекту Григоренка імені маршала Жукова через "відсутність громадського інтересу".


  • 8 листопада Другий апеляційний адміністративний суд відхилив апеляцію міської ради Харкова щодо повернення проспекту Григоренка імені Жукова.


  • 20 січня міський голова Харкова Геннадій Кернес знову доручив перейменувати у місті проспект імені генерала Петра Григоренка на честь маршала Радянського Союзу Георгія Жукова.


  • Новий голова Українського інституту нацпам’яті Антон Дробович заявив, що вчителів у Харкові змушували голосувати за перейменування проспекту.


Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! ПідписуйсяДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/society/u-harkovi-znovu-perejmenuvali-skandalnij-prospekt-zhukova.htm”

Последнее от

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция