Are You New User

АВТОКЕФАЛІЯ І БРАТЕРСЬКА ЛЮБОВ 19.04.2018

У зв'язку з можливою автокефалією для УПЦ КП та можливо теж для УАПЦ, головне, щоб в Україні не пересварилися колишні друзі, між іншим КП і УГКЦ. Бо тенденції вже намічаються. І на жаль, у більшості випадків, вони виникають з якоїсь чи то ейфорії, чи то "манії переслідування" чи то "манії непідтримки нас", або навіть "почивання на (майбутніх) лаврах". Мене вже дехто чомусь з друзів викинув, когось забанили...

Звичайно, можна отримати автокефалію і стати "канонічним", але це не є остаточна ціль. Якщо після цього серед українських Церков буде ворожнеча, буде гординя ("бо ви нам, легітимним, вже не потрібні"), то яка користь від автокефалії у світлі Євангелія? "Бо яка користь людині здобути світ увесь, а занапастити свою душу?" (Мк 8, 36).

Тут і там чуються вже голоси: "А що вам до нашої Церкви?", "Ви і МП - одним фронтом", чи ще гірше: "Берґольйо і Ґундяєв - одинаково нам ворожі" і т. п. Якщо хтось думає, що сама "автокефалія" його захистить у майбутньому без любові до ближніх, в тому теж - до братів і сестер інших Церков, то глибоко помиляється. За свою Церкву належить боротися, проте не таким методом, коли всі навколо підозрюються у ворожості і злонаміреності. Бо крім того, що це деструктивно, то ще й неправда.

І останнє. Церква, яка хоче бути дійсно автокефальною, тобто самоуправною і незалежною, повинна пам’ятати з історії про залежність інших автокефальних Церков від світської влади, коли та спочатку просувала цю автокефалію, виборюючи її різними методами, деколи несумісними з християнством, а потім цю Церкву використовувала як інструмент у своїх політичних інтересах.

Последнее от

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция