Are You New User

Польща очікує від "Газпрому" 1,5 мільярда доларів до 1 липня 15.06.2020Польська нафтогазова компанія PGNiG розраховує до 1 липня отримати від російського концерну "Газпром" 1,5 млрд дол переплати за газ відповідно до рішення Арбітражного суду Стокгольма.

Об этом сообщает Слон


Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на видання Energetyka24.


Як повідомила PGNiG, 5 червня було підписано додаток до Ямальського контракту, за яким "Газпром" поставляє газ до Польщі. У документі з’явилася нова цінова формула, зазначена Стокгольмським арбітражним судом, і термін повернення переплати польській компанії.


Польська компанія також повідомила, що очікує повернення переплати близько 1,5 мільярда доларів, про що постановив суд. Передача цієї суми, згідно з домовленостями, має відбутися до 1 липня 2020 року.
Нагадаємо, в березні 2020 року Арбітражний суд Стокгольма виніс рішення у справі між PGNiG з одного боку та "Газпромом" і "Газпром експортом" — з іншого. Справа стосувалася ціни, що діє при поставках газу в Польщу за Ямальським контрактом.


Суд змінив цінову формулу на користь польської сторони, зв’язавши її з європейським ринком. Нова, нижча ціна буде застосовуватися до поставок, що здійснюються з 1 листопада 2014 року, коли PGNiG подала заявку на перегляд цієї формули.


Як раніше оцінювала польська компанія, рішення шведського суду може призвести до виникнення заборгованості з боку "Газпрому", яка може скласти до 1,5 мільярда доларів.


Надалі ціна за контрактом також може переглядатися — на основі запиту покупця, зазначає PGNiG.


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2020/06/15/661798/”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция