Are You New User

Сквер Чкалова: як земельна комісія Київради підіграла забудовнику 20.06.2020

“У мене є пропозиція скасувати рішення земельної комісії КМР, а саме… від 02.06.2020 року, щодо поновлення ТОВ “МЖК Оболонь” на 3 роки договору оренди земельних ділянок від 23.03.2005 року за №91600422 зі змінами площею 0,1859 га та площею 0,0484 га для будівництва житлового будинку з паркінгом на вул. Богдана Хмельницького, 80-Б…” – зачитує єдиний пункт порядку денного голова земельної комісії Олександр Міщенко (“Солідарність”) і додає, що рішення ухвалено 12-ма голосами.

Об этом сообщает РуссианГейт

Другу пропозицію на голосування Міщенко ставить про відмову в поновленні договору оренди земельних ділянок забудовнику. І це рішення комісія також ухвалює одностайно 12-ма голосами.

Напевне, це було найкоротше засідання земельної комісії, бо розгляд питань тривав близько 4-х хвилин. Остаточне рішення про відмову в оренді ще має ухвалити Київрада на найближчому пленарному засіданні.

Депутат Святослав Кутняк висловив комісії пропозицію, щоб уповноважити Департамент земельних ресурсів надіслати листа забудовнику.

“Виходячи з того, що договір оренди вже закінчився, а після строку закінчення договору минув місяць і не було заперечень, то вони (забудовник, – прим. ЧЕСНО) через суд можуть виграти. Тому я просив би… уповноважити ДЗР направити листа-повідомлення про те, що вони не бачать підстав для поновлення договору оренди. Для того, щоб була хоч якась зачіпка в судах”, – наполягає Кутняк.

Справді, відповідно до ч.6 ст. 33 Закону України “Про оренду землі”, якщо протягом місяця після закінчення договору оренди не було листа-заперечення до орендаря з боку власника земельної ділянки, то такий договір вважається продовженим.


Міщенко назвав заяву Кутняка піаром, проте директор Департаменту земельних ресурсів Петро Оленич пообіцяв надіслати листа за результатами рішення комісії.

“Ми направимо відповідний лист за результатом рішення, тому що комісія проголосувала про відмову в поновленні… Для того, аби потім було поменше питань”, – відповідає Оленич.

Зауважимо, що дія договору оренди закінчилася 15 травня, а рішення комісії про відмову ухвалене 16 червня, тобто рівно за місяць і 1 день.

Про те, що листи-заперечення мали бути надіслані до 15 червня, йдеться й у відповіді КМДА на запит Руху ЧЕСНО.


Отже, термін пропущено щонайменше на 1 день, чого цілком достатньо забудовнику, аби зробити спробу поновити договір оренди в судовому порядку.

Водночас Міщенко обіцяє докласти зусиль для збереження скверу.

“Хочу заспокоїти мешканців Шевченківського району: місто докладе всіх зусиль, аби зберегти сквер на розі вулиць Михайла Коцюбинського й Олеся Гончара. Сьогодні наша комісія скасувала своє рішення про поновлення договору оренди землі біля Чкалівського скверу та одразу ж другим рішенням відмовила забудовнику в поновленні цього договору. Ще торік ми підтримали створення на цьому місці зеленої зони. Але вона досі не занесена до Державного земельного кадастру. Тут у нас питання до КО “Київзеленбуд”. Сподіваюся, це буде виправлено найближчим часом”, – коментує Міщенко.

Директор “Київзеленбуду” Олексій Король у коментарі Руху ЧЕСНО запевнив, що проєкт землеустрою на сквер розробляється.

“Клопотання від 2018-го, але в Київраді лежало 15 місяців. На землеустрій не виділяли коштів у достатній кількості. Після мого призначення на поточний рік я передбачив, провів торги та розробляю проєкт землеустрою на сквер”, – каже Король.


Джерело статті: “https://www.chesno.org/post/4071/”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция