Are You New User

Після запуску роздрібного ринку газу принцип ціноутворення "Хаб плюс доставка" буде збережено – "Тернопільоблгаз" 02.07.2020

Ціну газу для населення з лютого 2020 року встановлюють за формулою "Амстердам плюс"

Із запуском роздрібного ринку газу принцип ціноутворення, включно із ціною газу на європейському хабі й вартістю його доставки, не зміниться. Про це заявила в коментарі "ГОРДОН" директорка ТОВ "Тернопільоблгаз" Юлія Демчик.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

"Оскільки наша держава є відкритою, можна так сказати, для ринку газу, є імпортером газу, то, безумовно, наш ринок є прив’язаним до міжнародних газових хабів. До Голландії, до Німеччини. У нас іноді змінюється формула. Наш ринок намагається прив’язуватися до найліквідніших ринків, а саме до TTF, голландського хабу. Тому найбільше трейдерів торгує саме на ньому, орієнтується на нього, і він є найкращим ціновим індикатором для європейського ринку", – розповіла Демчик.

Вона зазначила, що ціну газу для населення будуть розраховувати за формулою, яка включає вартість газу на хабі і його доставки в Україну.

"Формула базуватиметься на європейському хабі плюс доставка – однаково така прив’язка буде, але вона залежатиме від сезону, від зими, літа, від обсягів, які закуповують на рік або на якийсь певний період часу", – сказала керівниця.

Формула "Роттердам плюс" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії суто для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року із запровадженням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.

Ціну газу для населення з лютого 2020 року встановлюють за аналогічною формулою "Амстердам плюс". Уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ цей підхід для визначення ціни газу для населення. Він передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів – біржа TTF.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-pislja-zapusku-rozdribnogo-rinku-gazu-printsip-tsinoutvorennja-hab-pljus-dostavka-zberezhetsja-ternopoloblgaz-1507412.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция