Are You New User

Німеччина, Франція і Польща висловили велику стурбованість ситуацією в Білорусі 07.08.2020

Німеччина, Франція і Польща висловили велику стурбованість ситуацією в Білорусі
Німеччина, Франція і Польща висловили велику стурбованість ситуацією в Білорусі

Протести на підтримку опозиційного кандидата на виборах в Білорусі (Фото: REUTERS / Vasily Fedosenko)

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Міністри закордонних справ Франції, Німеччини і Польщі висловили велику стурбованістю за тим, що відбувається в Білорусі напередодні президентських виборів.

Про це повідомляє МЗС Німеччини.

«Ми твердо підтримуємо право білоруського народу здійснювати свої основні свободи, зокрема виборчі, і підтримуємо незалежність і суверенітет Республіки Білорусь», — йдеться в заяві дипломатів.

Читайте також:
Іван Яковина
Лукашенко дуже наляканий

Вони стурбовані тим, що ні ОБСЄ, ні ПАРЄ не мають можливості спостерігати за виборчим процесом. І закликали білоруську владу провести майбутні президентські вибори вільно і справедливо, зокрема забезпечити незалежний моніторинг з боку місцевих спостерігачів.

«Білорусь — важливий сусід Європейського Союзу та активний учасник Східного партнерства. Наші стосунки в останнє десятиліття були відзначені складним, але багатообіцяючим діалогом і практичною співпрацею. Ми віримо у зміцнення зв’язків між Білоруссю і її народом і Європейським союзом, заснованих на повазі загальних демократичних цінностей, включаючи громадянські свободи і верховенство закону», — йдеться в повідомленні.

Читайте також:
Чи може Лукашенко залишитися у владі та чи втрутиться РФ у вибори в Білорусі — аналіз Івана Яковини

Дипломати також закликали керівництво Білорусі звільнити всіх ув’язнених, затриманих за політичними мотивами, і утримуватися від насильства або будь-якої діяльності, спрямованої проти прав людини, і поважати волю білоруського народу.

Вибори в Білорусі: чи можливо перемогти Олександра Лукашенка

Нагадаємо, що президентські вибори в Білорусі намічені на 9 серпня 2020 року. З 4 серпня в країні вже почалося дострокове голосування.

Лукашенко вдалося 26 років утримувати владу в Білорусі, але до нинішніх президентських виборів він підійшов з найнижчим рейтингом і посиленням антиурядових настроїв.

Штаби трьох опозиційних кандидатів у президенти Білорусі — Валерія Цепкало, Віктора Бабарика та Світлани Тіхановском — об’єдналися в єдину коаліцію. Оскільки перших двох не допустили до виборів, їх місце зайняли дружина Цепкало Вероніка і координатор штабу Бабарика Марія Колесникова.

Білоруси проти режиму: люди хочуть справжніх виборів, а Лукашенко — ні
Редактор: Олександра Орлова

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/vibori-v-bilorusi-nimechchina-franciya-polshcha-vislovili-sturbovanist-ostanni-novini-50104804.html”

Последнее от

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция