Are You New User

Продавець тварин заразився сибіркою на Одещині 12.08.2020

В Одеській області медики лабораторно підтвердили випадок сибірської виразки, повідомив у середу, 12 серпня, Центр громадського здоров’я.

Об этом сообщает Русский слон

Згідно з повідомленням, хворий на сибірську виразку займається скупкою тварин для їх подальшого перепродажу. 3 серпня у нього підвищилася температура тіла, а на гомілці з’явився фурункул, який перейшов у виразку. До медиків чоловік звернувся лише 7 серпня.

Те, що у хворого – сибірська виразка, медики підтвердили 11 серпня. Відтак Фахівці обласного лабораторного центру і Держпродспоживслужби вживають необхідних заходів щодо недопущення поширення захворювання.

Що таке сибірка

сибірка – це особливо небезпечне гостре бактерійне зооантропонозне захворювання, яке характеризується інтоксикацією, розвитком серозно-геморагічного запалення шкіри, лімфатичних вузлів і внутрішніх органів і протікає у вигляді шкірної (з утворенням в більшості випадків специфічного карбункула) або септичної форми.

Як людина може заразитися сибіркою

основним джерелом збудника сибірки для людини є хворі сільськогосподарські тварини, а чинниками передачі збудника можуть бути м’ясопродукти і сировина, отримані при їх забої.

Зараження людини в переважній більшості випадків відбувається в результаті проникнення збудника через пошкоджену шкіру при обробці туші хворої тварини. Зараження людини відбувається при догляді за хворими тваринами, розтині трупів, зніманні шкіри, обробці туш, а також при споживанні в їжу м’яса хворих тварин.

Як тварини інфікуються сибіркою

Тварини інфікуються сибіркою на пасовищах при вживанні корму, забрудненого спорами хвороби, або при ковтанні зараженого ґрунту. Також тварин можуть заражати сибіркою комарі.

Чи може хвора на сибірку людина заразити інших

Достовірних даних про передачу збудника сибірки від хворої людини до здорової в світовій практиці немає. Тому хвора людина є біологічним тупиком збудника інфекції і є безпечною для інших.

Як часто сибірку виявляють в Україні

За даними МОЗ, в Україні фіксували поодинокі випадки сибірки: у 2003 році один випадок на Харківщині, у 2004-му – три випадки на Буковині, 2008-му – один випадок на Миколаївщині, 2012-му – один випадок на Черкащині і 2018-му – п’ять випадків на Одещині.Джерело статті: “https://zaxid.net/prodavets_tvarin_zarazivsya_sibirkoyu__na_odeshhini_n1506289”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция