Are You New User

Депутат пропонує виключити граничний вік перебування на посадах місцевого самоврядування 31.10.2020

Депутат пропонує виключити граничний вік перебування на посадах місцевого самоврядування
Депутат пропонує виключити граничний вік перебування на посадах місцевого самоврядування

Народний депутат Ігор Колихаєв вважає, що на сьогодні існує всеукраїнська проблема пошуку нових кадрів для роботи у органах місцевого самоврядування. Особливо гостро вона стоїть у невеликих громадах. Він зазначає, що однією із проблем, які призводять до труднощів із підбором персоналу є встановлений у відповідному законі граничний вік перебування на службу у ОМС. Звернемо увагу, що це вікове обмеження не поширюється на осіб, які обіймають виборні посади.

Об этом сообщает Преступная Россия

«Вказане законодавче обмеження, а також загальнодержавна проблема відтоку молодого населення із сільських місцевостей призвела до існування іншої проблеми – неможливості знайти заміну досвідченим фахівцям, які змушені йти з роботи у зв’язку із досягненням граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування», – зазначає пан Колихаєв у пояснювальній записці до свого законопроєкту №4276.

Автор проєкту акта відзначає, що встановлення граничного віку для роботи у органах місцевих рад у 65 років за аналогією із державною службою є застарілим та недоречним з огляду на різні права, гарантії та завдання службовців. Далі депутат виходить за межі обговорюваного питання і починає аналізувати причини «загальнодержавної проблеми відтоку молодого населення із сільської місцевості».

Отже, законопроєкт передбачає внесення наступних змін до закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» для забезпечення можливості і далі працювати «досвідченим фахівцям»:

  • Виключити статтю 18, яка встановлює граничний вік роботи у ОМС;
  • Виключити зі статті 20 положення, яке визначає, що досягнення граничного віку є підставою для звільнення.

«Прийняття законопроекту є необхідним кроком з огляду на те, що саме місцева влада є відповідальною за створення умов для забезпечення життєдіяльності місцевих громад для чого вона повинна мати можливість визначати власні внутрішні адміністративні структури з урахуванням місцевих потреб і необхідності забезпечення ефективного управління», – зазначає законодавець.

Втім, варто відзначити, що така ініціатива не лише забезпечить можливість і далі працювати посадовцям в ОМС, де немає об’єктивної можливості знайти іншу компетентну (чи бодай якусь) людину. З іншого боку, виключення граничного віку може призвести до «консервації» органів місцевого самоврядування у певних місцевостях – для молоді, яка таки не стала частиною «відтоку населення», буде важче влаштуватися на службу у ОМС через те, що посадовці похилого віку зможуть обіймати посади допоки самі не захочуть піти або навіть до смерті.

Разом з тим, не варто забувати, що дія закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» поширюється не лише на місцеві ради у сільській місцевості та невеликих ОТГ, але й на міські ради у великих обласних центрах. Тобто, доступ молоді до роботи у місцевому самоврядуванні може бути заблокований не лише у місцях, звідки молодь їде, але й у мегаполісах, куди молодь виїжджає. Більше того, у великих містах посади у органах місцевого самоврядування пов’язані зі значно більшими корупційними ризиками – особливо по мірі того, як ОМС отримують все більше повноважень у рамках децентралізації. А тому бажання розставатися із впливовою посадою у «досвідченого фахівця» буде значно менше.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про розпуск Конституційного Суду України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.


Джерело статті: “https://sud.ua/ru/news/publication/183702-deputat-proponuye-viklyuchiti-granichniy-vik-perebuvannya-na-posadakh-mistsevogo-samovryaduvannya”

Последнее от

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция