Are You New User

Коронавірус за добу забрав життя 202 українців 05.01.2021


Упевнений поступ коронавірусної пошесті у світі і далі відбирає у людей найцінніше – здоров’я та життя. Стовідсотково вберегтися від невидимого ворога нереально, але як то кажуть, береженого Бог береже. І щоб не стати для свого оточення «біологічною зброєю», необхідно не забувати про захисні маски, антисептики, дотримуватися дистанції… Не менш важливим є якісне збалансоване харчування та відсутність стресів. І хоч уникнути всіх бід світу навряд чи вдасться, можемо бодай спробувати постаратися не поповнювати щоденну сумну статистику МОЗУ.

Об этом сообщает Moscow Post

Власне, за результатами брифінгу міністра охорони здоров’я України Максима Степанова стало відомо, що в державі суттєво зменшилася добова кількість проведених ПЛР-тестів. Однак зниження показників захворюваності пов’язують з періодом свят, коли люди зазвичай уникають звернень за медичною допомогою.

Також в МОЗ закликають громадян робити тест на виявлення COVID-19 у разі виникнення будь-яких симптомів ГРВІ. І наголошують, що зі свого боку лікарі повинні направити на безкоштовний тест як пацієнтів із симптомами ГРВІ, так і осіб, які перебували у контакті із хворими на COVID-19.

На Буковині – 127 нових випадків

За добу 4 січня у Чернівецькій області з-поміж 1034 досліджених зразків виявлено 127 нових випадків зараження. За цей період не вдалося подолати хворобу трьом буковинцям. Список одужалих поповнила ще 361 особа.

Як COVID-19 вплинув на нашу мову

Під час пандемії коронавірусу слова «корона», «коронований» набули інших значень.

Крім цього, з’явилися зовсім нові терміни.

Про це повідомляють на сторінці освітнього проєкту «Мова» у фейсбуці.

Зокрема, словниковий запас українців поповнився такими словами:

- Ковіднутися — захворіти на COVID-19.

- Ковідники — 1) лікарні, де перебувають хворі на коронавірус; 2) пацієнти цих лікарень.

- Ковідео — відео, записане під час самоізоляції.

- Ковідіот — 1) той, хто применшує небезпеку коронавірусу, не дотримується маскового режиму і соціальної дистанції; 2) той, хто, навпаки, надмірно панікує.

- Ковігісти або ковід-дисиденти — прихильники теорії змови, які стверджують, що коронавірусу не існує, або захворювання не таке небезпечне, як запевняють лікарі й епідеміологи.

- Короніали — діти, зачаті та / або народжені під час пандемії.

- Коронований — той, хто перехворів на коронавірус.

- Коронафобія — страх захворіти на COVID-19.

У Києві та Харкові встановили величезні медичні маски

Інсталяцію «Закривайся маскою, а не у собі» спершу розмістили у столиці на Контрактовій площі, а згодом на площі Свободи у Харкові.

На гігантських медичних масках написано репліки, пов’язані з найбільш поширеними страхами людей під час пандемії: «Невже втрачу роботу?», «Довго ще боятися?», «Коли ж побачу онуків?», «Заберіть дітей до школи!», «Дістало, скільки ж можна?».

Установка об’єкта відбувалася в рамках соціальної кампанії Міжнародної організації з міграції. Над створенням маски працювали близько 20 осіб. Мета проєкту — привернути увагу українців до ментально-психологічного здоров’я під час пандемії Covid-19 та Національної «гарячої лінії» психологічної підтримки.

Вчені створили браслет, який розпилює антисептик

Браслет SprayCare створила група інженерів і стартапівців зі США, Мексики і Китаю, він підійде для дезінфекції рук і предметів.

Браслет є флаконом з антисептиком, прикріпленим до силіконового ремінця. За розмірами прилад близький до Apple Watch. Усередині є розпилювач і насос, який запускає єдина кнопка. Після її натискання пристрій розпилює антисептик на будь-яку поверхню протягом трьох секунд на відстань до півтора метра.

Антисептика у флаконі вистачає приблизно на 40 застосувань, після чого людина зможе додати потрібний засіб.

Які країни лідирують за вакцинацією проти коронавірусу

Уже понад 30 держав у світі розпочали вакцинацію проти коронавірусу, деякі – масову. Та беззаперечним лідером тут є Ізраїль.

Інформацію про те, з якими темпами проходить вакцинація у різних країнах, відстежує портал Our World in Data («Наш світ у даних»).

Підрахунки вели з розрахунку числа введених доз препарату на 100 осіб.

«Це вважається разовою дозою і може не дорівнювати загальній кількості вакцинованих людей, залежно від конкретного режиму дозування (наприклад, люди отримують кілька доз)», – уточнили в повідомленні.

Лідери вакцинації проти коронавірусу:

Ізраїль – 14%,

Бахрейн – 3,57%,

Велика Британія – 1,39%,

США – 1,28%,

Данія – 0,88%,

Росія – 0,55%,

Німеччина – 0,32%,

Канада – 0,31%,

Китай – 0,31%.

Наразі у всьому світі вакцинували лише 0,17% населення. Для цього використали понад 12 мільйонів доз вакцини.

У Німеччині випустили настільну гру про коронавірус

Настільну гру під назвою «Корона: Швидше до магазину» створили чотири сестри Швардерлапп з німецького міста Вісбаден, повідомляє видання «Reuters».

Батько дівчат був настільки вражений зусиллями доньок, що вирішив запустити гру в продаж.

У «Корону» можуть грати від 2 до 4 учасників. Мета гри – швидше за інших купити продукти за списком та доставити їх літньому сусідові. Щоб зробити це, гравці збирають і обмінюють різноманітні картки, а також пересувають свої фішки по ігровому полю, рухаючись в напрямку фінішу. На шляху до перемоги учасники гри можуть натрапити на перешкоди, наприклад, заразитись коронавірусом або застати порожні полиці в магазині.

Ольга ШУПЕНЯ


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/health/koronavirus-za-dobu-zabrav-zhittya-202-ukrayinciv-400878”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция