Are You New User

В Україні підвищать пенсії: кому додадуть 600 грн, а хто залишиться без надбавки 13.06.2018

Українські пенсіонери з 1 липня отримають надбавку від 1 до понад 600₴ Планова індексація за оцінками експертів більшу частину пенсіонерів не зачепить. Ті, хто вже отримує більше 1435 грн, не заробили стаж понад норму і надбавку, залишаться зі "старими" виплатами.

OBOZREVATEL розібрався, кого не торкнеться підвищення пенсій 1 липня і як рахуватимуть.

Як і кому додадуть до пенсії

Цього року мінімальну пенсію в Україні підвищать на 124 грн у два етапи. Перше підвищення — з 1373 до 1435 грн — очікується вже 1 липня. В першу чергу від такої індексації виграють українці з мінімальними і максимальними пенсіями. Перші можуть розраховувати на надбавку у 62 грн, в той час як "багатим" пенсіонером збільшать виплату на 620₴

Відповідно до закону, пенсія українця не може бути нижчою за прожитковий мінімум для непрацездатного і вище 10 мінімумів. Так, українці, які виходили на заслужений відпочинок в цьому році, отримували пенсії від 1373 до 13730₴ З огляду на те, що з 1 липня прожитковий мінімум зросте на 4,5%, розмір виплат коливатиметься від 1 435 до 14350₴ Але "розбагатіють" не лише ті, хто готується вийти на пенсію, але і ті, хто зараз отримує менше 1434₴

Близько 300 тис. українців на даний момент живуть з мінімальною пенсією — всі вони за липень отримають на 62 грн більше. Ще понад півмільйона людей "розбагатіють" на суму від 1 до 61₴ Це ті, хто отримує більше мінімалки, але менше 1435₴

Перегляд соціальних стандартів також торкнеться українців, які заробили собі дійсно високі пенсії. Якщо вони вийшли на заслужений відпочинок протягом останніх кількох років, розмір їх виплати урізали до 10 прожиткових мінімумів. Вищі пенсії призначають винятково суддям (вони відстояли таке право у суді). Для прикладу, якщо українець заробив за формулою на пенсію в розмірі 15 тис. грн, то на даний момент він отримує 13,7 тис., а з 1 липня — 14,3 тис.

Остання категорія, яку торкнеться підвищення — українці з великим стажем. "За кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, але не більше, ніж на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком", — йдеться у ст. 28 закону "Про загальнодержавне обов’язкове пенсійне страхування".

"За кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, але не більше ніж на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком", — йдеться у ст. 28 закону.

Для прикладу, українка з 37 роками стажу на сьогодні до розрахункового розміру пенсії отримує надбавку в розмірі 96,11₴ Після перегляду соціальних стандартів надбавка за стаж понад норму складе вже 100,3₴

Коли наступного разу підвищать пенсію

Прийдешня індексація не торкнеться всіх українців, які отримують більше 1435 грн і заробили до 30 років стажу. Таких, згідно з оцінками Пенсійного фонду, більшість. А ось підвищення в грудні мінімальної пенсії до 1497 грн торкнеться більшості українських пенсіонерів, розповідає дослідник Лідія Ткаченко.

Як уже писав OBOZREVATEL, вже у 2019-му уряд переглядатиме виплати українців на "заслуженому відпочинку" за новими правилами. Замість того, щоб підвищувати прожитковий мінімум і підтягувати до цього підвищення пенсії, кожному українцю на "заслуженому відпочинку" виплати перерахують індивідуально. Середню зарплату, яку враховують при розрахунку виплати, підвищуватимуть на половину від зростання інфляції + половину від реального зростання середньої зарплати за три роки.

Для прикладу розрахуємо, як наступного року може зміниться пенсія українця з 40 роками стажу і середньою зарплатою за новими і старими правилами. На даний момент такий пенсіонер може отримувати виплату в розмірі 1498₴ За старими правилами цю пенсію у 2019-му мають збільшити як мінімум на рівень інфляції. Згідно з прогнозом НБУ, це 6-8%. Тобто збільшення склало б приблизно 98₴

В середньому зростання зарплат у 2019-му за три минулі роки може скласти близько 20%. Відповідно, розрахунковий розмір зарплати можуть підвищити приблизно на 13%. В такому випадку, у формулі розрахунку пенсії зарплата зросте до 4253 грн, а загальна пенсія додасть 203₴ Це вдвічі більше, ніж індексація за старими правилами.

Читайте всі новини по темі "Пенсія в Україні" на сайті "Обозреватель".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/kogo-ne-torknetsya-pidvischennya-pensij-v-ukraini-komu-dodadut-po-600-grn-i-yak-porahuyut.htm”

Последнее от

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция