Are You New User

Стан здоров’я українського політв’язня Клиха значно погіршився - Геращенко 16.05.2018

Стан здоров’я українського політв’язня Клиха значно погіршився - Геращенко
Адвокат Клиха повідомив, що український політв’язень боїться знову потрапити у психіатричну лікарню

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила журналістам, що стан засудженого у Росії до 20 років суворого режиму українського політв’язня Станіслава Клиха значно погіршився.

"Нещодавно я отримала листа від адвоката Станіслава Клиха, якому вдалося його відвідати, про дуже страшні речі: у нього значно погіршилося здоров’я. Станіслав має значні проблеми зі здоров’ям, і він боїться ще раз потрапити у психіатричну лікарню", — передає її слова Укрінформ.

Нагадаймо, 15 квітня Клих, якого зараз утримують у російській Верхньоуральській колонії, написав листа журналісту російського опозиційного видання Новая газета, у якому розповів про умови утримання у в’язниці і свій психологічний стан.

Клих повідомив, що в колонії йому дозволяють дивитися телевізор і читати книги, проте він не має можливості користуватися інтернетом, щоб спілкуватися і захищати свої права.

Станіслав скаржився на "огидну" їжу і відмовляється її їсти. Тому політв’язень просить про переведення в іншу установу.

За словами Станіслава, його моральний стан досить важкий.

"Найскладніше подолати біль в очах — це від замкнутого простору, браку кисню, нервового перенапруження, у таких умовах деякі ув’язнені втрачають зір. Час у в’язниці вдень іде набагато довше, ніж вночі. Хочеться заснути і не прокинутися, смерть стає бажаною", — писав ув’язнений.

Раніше повідомлялося, що Клих перебував у психіатричній лікарні Магнітогорська. Після чого стан здоров’я Клиха різко погіршився, він провів у комі шість днів.

В організації Amnesty International розповіли, що Клих пройшов насильницьке лікування у психіатричній лікарні, після чого змінилася його поведінка, а мама повідомляє про сліди тортур. Правозахисники вважають, що до Клиха застосували методи "радянської каральної психіатрії", щоб зламати волю.


Верховний суд Чечні у травні 2016 року засудив Миколу Карпюка та Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув’язнення. Згідно з вироком, Карпюк повинен провести у в’язниці перші 10 років, Клих — перші 9 років, потім обидва повинні бути відправлені в колонію суворого режиму.

Російська влада звинувачує українців Клиха і Карпюка у тому, що вони нібито воювали у 1994-1995 роках проти армії РФ на боці президента Ічкерії Дудаєва.

Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а їхні свідчення були отримані російським слідством під тортурами.

У лютому 2016 року російська правозахисна організація Меморіал визнала Карпюка і Клиха політв’язнями.

Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/stanu-zdorovja-ukrajinskoho-politvjaznja-klikha-znachno-pohirshivsja-herashchenko-2469921.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция