Are You New User

Тимошенко заявила, що ціни на газ для населення влітку можуть піднятися на 60% 25.05.2018

Тимошенко: "Нафтогаз Україна" нічого не видобуває і не транспортує, проте отримує надприбутки

Лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила на засіданні парламенту 15 травня, що ціни на газ для населення влітку 2018 року можуть піднятися на 60%, повідомляє прес-служба "Батьківщини".

За словами Тимошенко, фінансовий план НАК "Нафтогаз Україна" передбачає підвищення ціни на газ для населення до 11 тис. грн за 1000 м³.

"Ми закликаємо парламент негайно створити тимчасову слідчу комісію: і з погляду недопустимості підвищення тарифів на газ, і для того, щоб розібратися з мегакорупцією в НАК "Нафтогаз", – заявила Тимошенко.

Вона додала, що "Нафтогаз Україна" "нічого не видобуває і не транспортує", проте отримує надприбутки.

Із 1 квітня 2017 року в Україні для населення і підприємств теплокомуненерго діє ціна газу, встановлена в розмірі 6957,9 грн за 1000 м³ (із ПДВ).

У липні 2017 року "Нафтогаз України" пропонував підвищити тариф майже на 19%. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що ціну на газ для населення, навпаки, буде знижено. У підсумку тарифу не змінили.

Агентство Reuters повідомило 6 жовтня 2017 року, що Україна запропонує Міжнародному валютному фонду нову формулу розрахунку ціни на газ для населення, згідно з якою ціна залишиться незмінною до липня 2018 року.

18 грудня 2017 року у МВФ заявили, що українські органи влади повинні відкоригувати ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня цін на імпорт.

25 січня 2018 року президент України Петро Порошенко в інтерв’ю Bloomberg заявив, що уряд готовий урегулювати ціни на газ, але не зазначив подробиць. 1 лютого постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман підтвердив вимоги про врегулювання цін на газ в Україні.

2 лютого Гройсман заявив, що в поточному опалювальному сезоні ціни на газ для населення в Україні не підніматимуть. Він зазначив, що тривають переговори із МВФ щодо врегулювання цін на газ.

Кабінет Міністрів України на засіданні 28 березня продовжив спеціальні зобов’язання компанії "Нафтогаз України" щодо постачання газу для населення і підприємств теплокомуненерго без зміни ціни до 1 червня. Отже, ціни на газ для населення не змінилися.

10 травня міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик повідомив, що відомство запропонує Кабінету Міністрів залишити на поточному рівні ціну на газ для населення.

В українського уряду достатньо шансів знайти спільний із МВФ підхід для встановлення критеріїв формування в Україні ціни на газ, заявив міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/timoshenko-zajavila-shcho-tsini-na-gaz-dlja-naselennja-vlitku-mozhut-pidnjatisja-na-60-246232.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция