Are You New User

"Газпром" вимагає скасування рішення Стокгольмського арбітражу за позовом про недостатні обсяги транзиту 28.05.2018

"Газпром": Ніхто не має права підміняти арбітрів

Російський газовий монополіст "Газпром" надіслав в апеляційний суд шведського округу Свеа позов із проханням скасувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з НАК "Нафтогаз України" щодо транзитного контракту, яке ухвалили 28 лютого 2018 року. Про це повідомляє ТАСС із посиланням на заяву "Газпрому".

У тексті документа йдеться, що у процесі тривалого вивчення тексту рішення, до якого було залучено "всесвітньо визнаного експерта-лінгвіста", російська сторона дійшла висновку, що значну частину арбітражного рішення написано не арбітрами, а іншою особою.

У "Газпромі" заявили, що ніхто не має права підміняти арбітрів. Окрім того, втручання у процес ухвалення рішення сторонніх людей є грубим порушенням арбітражної угоди.

У російській компанії заявили, що висновок лінгвіста підтверджує те, що було допущено серйозні порушення шведського права та арбітражного регламенту Торгової палати Стокгольма, що свідчить про підстави для його скасування.

Із 2014 року "Газпром" і "Нафтогаз" судяться у Стокгольмському арбітражі через контракти на постачання природного газу з РФ в Україну і транзит газу через територію України від 2009 року.

22 грудня 2017 року в "Нафтогазі" заявили про перемогу над "Газпромом" за всіма спірними питаннями контракту на постачання газу. В українській компанії повідомили, що вимоги російської сторони щодо умови "бери або плати" на суму $56 млрд повністю відхилили. За інформацією "Нафтогазу", обов’язкові річні обсяги відбору газу знизили більше ніж у 10 разів. Стокгольмський арбітраж ухвалив, що "Нафтогаз" не повинен платити за газ, який "Газпром" нібито доправив на окупований Донбас.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" має виплатити $2,56 млрд на користь "Нафтогазу".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/gazprom-vimagaje-skasuvannja-rishennja-stokgolmskogo-arbitrazhu-za-pozovom-pro-nedostatnih-obsjagah-tranzitu-248407.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция