Are You New User

Координатор уряду ФРН щодо зв’язків зі США заявив, що Німеччині потрібно готуватися до американських санкцій через "Північний потік – 2" 03.06.2018

У німецькому Лубміні вже почали перші роботи з будівництва газопроводу

Німеччині потрібно готуватися, що США введуть санкції через будівництво газопроводу "Північний потік – 2", сказав координатор уряду ФРН щодо трансатлантичної співпраці Петер Байєр в інтерв’ю Bloomberg 18 травня.

За словами координатора, чиновник адміністрації президента Сполучених Штатів сказав йому минулого тижня, що Вашингтон, найімовірніше, введе їх.

Байєр підкреслив, що це "ще один тягар для трансатлантичних відносин". Він додав, що ідея будівництва газопроводу викликає серйозний спротив у Вашингтоні, зокрема в обох палатах Конгресу США і в Білому домі.

Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м3 газу на рік із Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Наявний газопровід "Північний потік" складається з двох ниток із пропускною здатністю 27,5 млрд м3 кожна. "Газпром" почав постачання першої нитки газопроводу у 2012 році.

Влада України, Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії і Чехії називає "Північний потік – 2" загрозою енергетичній безпеці Європи.

Німеччина і Фінляндія дозволили зводити трубопровід на своїй території. Данія і Швеція – поки ні.

Із травня у німецькому Лубміні почали перші роботи з будівництва трубопроводу.

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр 14 травня заявив, що його країна продовжує розглядати Україну як надійного транзитера газу і що для Києва має бути передбачено гарантії у зв’язку з будівництвом "Північного потоку – 2".

Заступник помічника держсекретаря США з енергетичної дипломатії Сандра Удкірк сказала 17 травня, що будь-які компанії, які беруть участь у будівництві газопроводу, перебувають під підвищеним ризиком санкцій з боку Сполучених Штатів. За її словами, "Північний потік – 2" зачіпає військові інтереси США у Балтійському морі, оскільки він дасть змогу Москві розмістити на ньому нові розвідувальні пристрої.

Представник Державного департаменту США Гізер Ноєрт зазначала, що іноземні підприємства, які працюють у російському енергетичному секторі, можуть потрапити під дію закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій", який у серпні 2017 року підписав президент США Дональд Трамп.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/koordinator-urjadu-frn-zv-jazkiv-z-ssha-zajaviv-shcho-nimechchini-potribno-gotuvatisja-do-amerikanskih-sanktsij-cherez-pivnichnogo-potoku-2-247070.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция