Are You New User

Адміністрація Обами намагалася надати Ірану доступ до американської фінансової системи в обхід санкцій – розслідування республіканців Сенату 06.06.2018

АР: Зусилля адміністрації Обами успіху не мали, оскільки американські банки відмовилися брати участь у цьому процесі

Адміністрація колишнього президента США Барака Обами таємно намагалася надати Ірану доступ до американської фінансової системи в обхід санкцій. Про це йдеться у розслідуванні, проведеному республіканцями Сенату США, пише агентство Assosiated Press.

Адміністрація Обами неодноразово запевняла Конгрес, що не має наміру здійснювати будь-які дії, що порушують санкції щодо Ірану. Однак, як пише агентство, комісія Сенату з’ясувала, що міністерство фінансів за президента Обами в лютому 2016 року підписала ліцензію, що дозволяє Тегерану конвертувати в євро суму, еквівалентну $5,7 млрд, які зберігали в банку Оману.

Без такої ліцензії банк Оману не мав права обміняти гроші, оскільки порушив би санкції.

За даними АР, зусилля Білого дому не були успішними, оскільки американські банки не стали брати участі у цьому процесі.

Керівники двох банків, до яких звернулася адміністрація Обами, у підсумку відмовилися виконати конвертацію, побоюючись втрати репутації.

Колишні офіційні особи адміністрації Обами відмовилися коментувати цю інформацію, повідомляє агентство.

20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила політичну угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього економічних санкцій. Іран гарантував країнам – учасницям Спільного всеосяжного плану дій (США, Росія, Франція, Великобританія, Китай, Німеччина), що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї, а його дослідження в цій галузі матимуть мирний характер.

30 квітня 2018 року прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху повідомив, що ізраїльській розвідці вдалося одержати 55 тис. матеріалів із таємного архіву Тегерана, які підтверджують інформацію, що Іран продовжує таємно розробляти військову ядерну програму.

8 травня президент США Дональд Трамп оголосив, що його країна виходить із ядерної угоди щодо Ірану, уважаючи її "катастрофічною". За його словами, Іран обманював світову спільноту, приховуючи продовження досліджень у сфері ядерної зброї.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/administratsija-obami-namagalasja-nadati-iranu-dostup-do-amerikanskoji-finansovoji-sistemi-v-obhid-sanktsij-rozsliduvannja-respublikantsiv-senatu-249749.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция