Are You New User

Спецдоповідач ООН не зміг конфіденційно поспілкуватися з ув’язненими у тюрмах на тимчасово окупованому Донбасі 08.06.2018

Спецдоповідач ООН не зміг конфіденційно поспілкуватися з ув’язненими у тюрмах на тимчасово окупованому Донбасі
Мельцер про в’язницю на тимчасово окупованій території Луганської області: Навіть під час колективних інтерв’ю загального характеру була атмосфера гнітючої та залякувальної присутності персоналу

Спецдоповідач ООН із питань запобігання катуванням Нільс Мельцер не зміг конфіденційно поспілкуватися з ув’язненими в тюрмах на територіях Донецької і Луганської областей, підконтрольних бойовикам. Про це він розповів на брифінгу в Києві 8 червня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Під час мого візиту на території, які контролюють збройні формування Донецька і Луганська, доступ у місця позбавлення волі не відповідав вимогам мого мандата. Представники де-факто влади попередньо визначили установи для візиту і моя команда не могла відвідати інші установи. До того ж, у закладах, які я відвідав у так званій "ЛНР", мені не дозволили провести конфіденційні інтерв’ю із затриманими. Навіть під час колективних інтерв’ю загального характеру була атмосфера гнітючої та залякувальної присутності персоналу установи", – сказав Мельцер.

Він зазначив, що в окупованому Донецьку зміг індивідуально поспілкуватися з чотирма бійцями Збройних сил України, яких обрали "представники де-факто влади".

"На жаль, це відбувалося під наглядом персоналу в’язниці, що не змогло забезпечити повну конфіденційність", – сказав спецдоповідач.

Також Мельцер заявив, що не зміг дістати доступ в окупований Крим.

"Готуючись до візиту в Україну, я робив запит про доступ в Крим. Діставши дозвіл від влади України, я намагався узгодити візит моєї делегації з владою РФ. Російська Федерація позитивно відгукнулася на моє прохання, але поставила вимогу, щоби такий доступ здійснювався відповідно до меж мого візиту в Україну", – сказав він.

Збройний конфлікт на сході України розпочався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/-spetsdopovidach-oon-ne-zmig-konfidentsijno-pospilkuvatisja-v-uv-jaznenimi-u-v-jaznitsjah-na-timchasovo-okupovanomu-donbasi-250058.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция