Are You New User

Смолій: Очікуємо, що закон про антикорупційний суд Рада ухвалить у червні 08.06.2018

МВФ: Щойно Україна виконає свої зобов’язання місія МВФ приїде

Національний банк України очікує, що в червні Верховна Рада ухвалить закон про антикорупційний суд. Про це 31 травня під час прес-конференції в Києві заявив голова НБУ Яків Смолій, повідомляє УНІАН.

"Ми очікуємо, що після ухвалення закону про антикорупційний суд почнеться процес приїзду місії МВФ та перегляду програми співпраці з Україною", – сказав він.

Голова НБУ нагадав, що для перегляду програми знадобиться час, щоб зібралася рада директорів МВФ для ухвалення рішення.

"Щойно Україна виконає свої зобов’язання – місія приїде. І ми будемо чекати на засідання ради директорів", – додав він.

Останній меморандум про співпрацю Україна і МВФ підписали в березні 2015 року, протягом чотирьох років Фонд має виділити Україні $17,5 млрд. У межах цієї програми український уряд отримав уже чотири транші на загальну суму $8,7 млрд. Міністр фінансів України Олександр Данилюк уважає, що Україна може отримати черговий транш від МВФ у розмірі $2 млрд у травні–червні 2018 року.

22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко подав до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". 11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку основних реформ.

В АП заявили, що вважають законопроект відповідним рекомендаціям Венеціанської комісії.

1 березня парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.

21 травня спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що вдалося погодити 13 із 14 поправок, поданих Венеціанською комісією до законопроекту про антикорупційний суд до другого читання. Непогодженою залишається позиція про повноваження Громадської ради міжнародних експертів – права вето під час призначення суддів.

23 травня депутати почали розгляд законопроекту у другому читанні.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/smolij-ochikujemo-shcho-zakon-pro-antikoruptsijne-sudi-rada-prijme-v-chervni-248855.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция