Are You New User

Експерт в енергетичній сфері Корольчук: Відповідач у суді – "Газпром", а не його дочірні компанії. Сенс в арешті їхнього майна? 08.06.2018

Корольчук: Поки ще занадто рано робити якісь дії

Щоб стягнути з "Газпрому" борг згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, "Нафтогаз" повинен буде домагатися арешту активів російського монополіста, а не його дочірніх компаній. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив член наглядової ради Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

"Ніхто арештоване майно "Газпрому" продавати потім не буде. Це шум, політичний піар: мовляв, от ми боремося за інтереси України. Звісно, "Нафтогазу" потрібно повертати гроші, які йому винен "Газпром". Але поки ще занадто рано робити якісь дії. Потрібно дочекатися остаточного рішення суду. Та й забирати ж потрібно активи – насамперед, газ, підземні сховища і компанії-трейдери. Потрібно розуміти, що відповідач у суді – "Газпром", а не його дочірні компанії. Сенс в арешті їхнього майна? Якщо вони не орендують це майно безпосередньо в самого "Газпрому", то ці арешти – просто биття в барабан", – зазначив Корольчук.

Він підкреслив, що "Газпром" заклав у свій фінансовий план суму боргу "Нафтогазу".

"Важливий момент – "Газпром" подав апеляцію, тому суд ще триває. Водночас "Нафтогаз" теж має право подавати документи на стягнення боргу коштом майна "Газпрому". Але річ у тім, що "Газпром" і не відмовлявся погашати борг перед "Нафтогазом". Навіть більше, цю суму росіяни заклали у свій фінансовий план. "Газпром" – акціонерна компанія, дійсно прозора. Там багато власників, іноземних компаній тощо. Зараз "Газпром" намагається відстояти свої інтереси, які, на їхній погляд, було порушено", – резюмував Корольчук.

Із 2014 року "Газпром" і "Нафтогаз" судилися у Стокгольмському арбітражі через контракти на постачання природного газу з РФ в Україну і транзит газу через територію України від 2009 року.

22 грудня 2017 року в "Нафтогазі" заявили про перемогу над "Газпромом" за всіма спірними питаннями контракту на постачання газу. Водночас у "Газпромі" повідомили, що суд зобов’язав "Нафтогаз" виплатити суму простроченої заборгованості в розмірі $2 млрд і відсотки за прострочення.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. Українська компанія домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. За підсумками двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" повинен виплатити $2,56 млрд на користь "Нафтогазу".

"Газпром" уже оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і почав процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України".

У "Газпромі" заявили 28 травня, що у процесі тривалого вивчення тексту рішення, до якого було залучено "всесвітньо визнаного експерта-лінгвіста", російська сторона дійшла висновку, що значну частину арбітражного рішення написано не арбітрами, а "іншою особою".

30 травня "Нафтогаз" почав процедуру примусового стягнення з "Газпрому" $2,6 млрд.

5 червня прес-служба "Нафтогазу" повідомила, що суд заарештував голландські активи "Газпрому" для виплати боргу українській компанії.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/vidpovidach-v-sudi-gazprom-a-ne-jogo-dochirni-kompaniji-zmist-aresht-jih-majna-ekspert-v-energetichnij-sferi-korolchuk-249553.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция