Are You New User

Данилюк: Мене збиралися звільнити вже першого тижня на посаді 09.06.2018

Данилюк: Міністр фінансів має бути технократом

Колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив 8 червня в програмі "Ваша Свобода" на "Радіо Свобода", що його збиралися звільнити вже першого тижня на посаді міністра.

"Мене рекомендував в уряд президент України. Якщо б мене рекомендували на позицію будь-якого іншого профільного міністра, можна було б очікувати, мовляв, він належить до якоїсь квоти і відстоює політику якоїсь партії. Я прийшов по квоті Блоку Петра Порошенка", – заявив Данилюк.

Він підкреслив, що "міністр фінансів має бути технократом" для виконання своїх функцій.

За словами Данилюка, у чомусь у нього було взаєморозуміння з Адміністрацією Президента, у чомусь – ні.

"Не було порозуміння, наприклад, стосовно створення Служби фінансових розслідувань особисто з президентом. Якби я був максимально наближений – це нашкодило б процесу, а ми були у дискусії з президентом. Якщо згадувати, мене збиралися звільняти першого ж тижня на посаді", – продовжив екс-міністр фінансів.

Він додав, що до його повноважень входило працювати з міжнародними інститутами, забезпечувати координацію з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та організаціями Євросоюзу в частині макрофінансової допомоги.

"Моя співпраця з цими послами полягала не тільки в тому, щоб [вести] якісь політичні дискусії, я їх безпосередньо залучав до важливих реформ, наприклад, реформи державної фіскальної служби. Не могли вивести її (Державну фіскальну службу з підпорядкування Мінфіну. "ГОРДОН"). Вони просто забоялися це зробити", – вважає Данилюк.

23 травня під час обговорення кадрових питань на закритому засіданні Кабміну між Данилюком та прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом сталася суперечка, повідомило інтернет-видання LB.ua із посиланням на присутніх на засіданні міністрів. За їхньою інформацією, Данилюк "у досить ультимативній формі" вимагав призначити собі п’ятого заступника, подання на якого давно внесено, а Гройсман відповів, що не буде цього робити. У відповідь глава Мінфіну заявив, що нехай у такому разі на нього самого готують подання про відставку.

На цьому самому засіданні уряд проголосував за перепідпорядкування собі напряму Державної фіскальної служби в обхід Міністерства фінансів, що, за оцінками видання ZN.UA, "істотно посилює позиції Гройсмана і нівелює роль Мінфіну в уряді".

31 травня "Економічна правда" повідомила, що Данилюк написав лист представникам G7. У ньому він описав конфлікт із прем’єром і розповів про небажання глави Кабміну призначити Яну Бугримову заступницею міністра. Окрім того, глава Мінфіну повідомив про втручання влади у процес реформування Державної фіскальної служби України.

Гройсман у відповідь заявив, що лист є неприйнятним і підриває довіру до самої України. За словами прем’єра, міністр фінансів попросив вибачення.

6 червня прем’єр-міністр підписав подання у Верховну Раду на звільнення Данилюка з посади міністра фінансів. За словами Гройсмана, таке рішення ухвалили через його невідповідну поведінку, зокрема листи послам країн "Великої сімки".

7 червня парламент проголосував за відставку Данилюка. Того самого дня уряд призначив Оксану Маркарову виконувачем обов’язків глави Мінфіну.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-daniljuk-mene-zbiralisja-zvilniti-vzhe-v-pershij-tizhden-postu-250112.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция

Email : [email protected]gmail.com