Are You New User

Данилюк: Поки що немає можливості підвищити мінімальну зарплату в Україні 09.06.2018

Данилюк: Поки що немає можливості підвищити мінімальну зарплату в Україні
Данилюк: Детінізації досягають не підвищенням мінімальної зарплати, а ефективною роботою Держфіскальної служби там, де є зловживання

Поки ситуація в Україні не дає можливості підвищити мінімальну зарплату. Про це в ефірі "Радіо НВ" 1 червня заявив міністр фінансів Олександр Данилюк.

"Чи є зараз така можливість? Ні, поки її немає, тому що це рішення має певну вартість для держбюджету, і зараз показники виконання бюджету не дають можливостей збільшити мінімальну зарплату. Для цього мало б бути суттєве перевиконання дохідної частини", – сказав Данилюк.

За його словами, мінімальна зарплата – адміністративне рішення.

"Від цього люди багатшими не стають. Це означає вплив на інфляцію, збільшується вартість ведення бізнесу, адже не всі компанії мають можливість платити такі зарплати. Так, у нас багато хто сидить на мінімалці, і це проблема... Проблему мають вирішувати в інший спосіб. Тобто детінізації досягають не підвищенням мінімальної зарплати, а ефективною роботою Держфіскальної служби там, де є зловживання. Тобто ми замінюємо роботу ДФС рішенням Кабміну. Так можна догратися", – заявив Данилюк.

Також міністр уважає, що для підвищення зарплат в Україні має покращитись інвестиційний клімат.

"І за ефективного контролю ДФС це приведе до детінізації. Тоді люди будуть отримувати реальні зарплати, не в конвертах, чисті, на гідному рівні. І не нам диктувати бізнесу, якими мають бути зарплати", – сказав Данилюк.

Із 1 січня 2017 року мінімальну зарплату в Україні підвищили до 3200₴ У держбюджеті-2018 її збільшили на 523 грн – до 3723₴

За даними Державної служби статистики, у березні 2018 року середня заробітна плата в Україні становила 8382 грн на місяць.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що допускає зростання середньої зарплати до 10 тис. грн у середньостроковій перспективі.

Підвищити мінімальну зарплату в Україні глава уряду пообіцяв, щойно з’явиться "найменша можливість".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/daniljuk-poki-nemaje-mozhlivosti-pidnjati-minimalnu-zarplatu-v-ukrajini-249108.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция