Are You New User

Заступник глави юрдепартаменту "Газпрому" про виплату боргу "Нафтогазу": Поспішати не варто, треба до кінця розібратися, хто що кому винен 12.06.2018

За словами Кузнеця, "Газпром" не впевнений, чи поверне НАК $2,6 млрд, якщо їх буде виплачено, а суд пізніше змінить свою позицію

У "Газпромі" не вважають за необхідне поспішати з виплатою НАК "Нафтогаз України" $2,6 млрд, присуджених Стокгольмським арбітражем, заявив заступник начальника юридичного департаменту російської компанії Сергій Кузнець журналістам, пише "Интерфакс".

Він додав, що в рішенні не вказано терміну, до якого "Газпром" має виплатити борг. Кузнець підкреслив, що НАК намагається заарештувати майно російської компанії, щоб змусити її заплатити якнайшвидше. Заступник глави юрдепартаменту заявив, що "тут поспішати не варто". На його думку, "треба дійсно до кінця розібратися і поставити крапку, хто що кому винен". У "Газпромі" вважають, що в компанії є шанс на перегляд арбітражного рішення, підкреслив Кузнець.

Він заявив, що "Газпром" не впевнений, чи поверне НАК $2,6 млрд, якщо їх буде виплачено, а суд пізніше змінить свою позицію. Кузнець зазначив, що "Газпром" "зробив резерви у своїй системі бухгалтерського обліку", оскільки це передбачає російське законодавство. За його словами, це не означає, що компанія повинна повернути борг.

Із 2014 року "Газпром" і "Нафтогаз України" судилися у Стокгольмському арбітражі через контракти на постачання природного газу з РФ в Україну і транзит газу через територію України від 2009 року.

22 грудня 2017 року в "Нафтогазі" заявили про перемогу над "Газпромом" за всіма спірними питаннями контракту на постачання газу. Водночас у "Газпромі" повідомили, що суд зобов’язав "Нафтогаз" виплатити суму простроченої заборгованості в розмірі $2 млрд і відсотки за прострочення.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. Українська компанія домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. За підсумками двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" має виплатити $2,56 млрд на користь "Нафтогазу".

"Газпром" уже оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і почав процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України".

У "Газпромі" заявили 28 травня, що у процесі тривалого вивчення тексту рішення, до якого було залучено "всесвітньо визнаного експерта-лінгвіста", російська сторона дійшла висновку, що значну частину арбітражного рішення написано не арбітрами, а "іншою особою".

30 травня "Нафтогаз" почав процедуру примусового стягнення з "Газпрому" $2,6 млрд.

5 червня в "Нафтогаз України" повідомили, що суд заарештував голландські активи "Газпрому" для виплати боргу українській компанії в розмірі $2,6 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-zastupnik-golovi-jurdepartamentu-gazpromu-pro-viplatu-borgu-naftogazu-pospishati-ne-varto-treba-do-kintsja-rozibratisja-hto-shcho-komu-vinen-249898.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция