Are You New User

Двоє упертюхів із різних планет. Світові ЗМІ про зустріч Трампа та Кім Чен Ина 12.06.2018

Зустріч керівників двох держав на перших шпальтах американських ЗМІ

Історичні переговори президента США Дональда Трампа та лідера КНДР Кім Чен Ина, які пройшли 12 червня в Сінгапурі, стали головною міжнародною подією дня.

Після завершення саміту світові ЗМІ та аналітики взялися оцінювати значення зустрічі та її результат – підписане двома лідерами зобов’язання щодо ядерного роззброєння КНДР, вже розкритиковане за відсутність у ньому конкретики.

НВ зібрало найцікавіші фрагменти з матеріалів західних ЗМІ.

CNN

Майже п’ять годин безпрецедентних сюрреалістичних переговорів між президентом США Дональдом Трампом і лідером Північної Кореї Кім Чен Ином завершилися у вівторок, 12 червня, гучними заявами про нову дружбу, але лише туманними обіцянками ядерного роззброєння.

Чи стане дійсно ядерне роззброєння остаточним результатом саміту, покажуть роки, якщо не десятиліття

Для Трампа це стало тріумфальним результатом його екстраординарної гри з деспотичним лідером держави-вигнанця. Однак були оприлюднені лише мізерні подробиці того, які нові зобов’язання дав Кім Чен Ин, тоді як Трамп оголосив, що він припинить регулярні військові навчання, які США проводили спільно з Південною Кореєю.

Чи стане дійсно ядерне роззброєння остаточним результатом саміту, засвідчать роки, якщо не десятиліття. Однак драматичний акт, коли Трамп подав руку одному з найдавніших супротивників Америки, стане одвічною ілюстрацією його правління, яке спирається на інтуїцію та порушує норми.

The New York Times

Учасники переговорів [від США та КНДР] не змогли домогтися відчутного прогресу на попередніх робочих зустрічах напередодні саміту, залишивши Трампа та Кім Чен Ина практично без точок дотику в тих питаннях, на вирішення яких можуть піти місяці й роки дискусій.

Але у цих переговорів [двох лідерів] не могло бути сценарію. Двоє упертюхів – одному з яких 34 роки, а іншому 71, які виросли в багатстві та привілеях, але з настільки несхожими життями, що вони здаються мешканцями різних планет – зустрілися, щоб знайти компроміс, який вислизнув від їхніх попередників. [...]

Проте, зустріч на найвищому рівні становила собою поворот, неймовірний ще кілька місяців тому, коли словесні спаринги обох чоловіків включали загрози ядерного конфлікту, що налякали як їхніх друзів, так і ворогів.

Зустріч Трампа і Кім Чен Ина

Дивіться також

Негода у Закарпатській області: великий град пошкодив 182 будинки — фото Вчора 22:23
У Жмеринці на території елеватора сталася пожежа Вчора 17:28
Історична зустріч у Сінгапурі: Трамп і Кім Чен Ин потиснули один одному руки Вчора 04:49
OpenSpace від держави. У Львові з’явився офіс Мін’юсту, де надають 12 послуг з видачі документів 11 червня, 22:55
Перевантажені фури потопили міст в Миколаївській області 11 червня, 20:17
У Києві влаштували забіг Kyiv Color Run 10 червня, 22:57
Дивіться також
12 червня 2018 року президент США Дональд Трамп і лідер КНДР Кім Чен Ин провели зустріч в Сінгапурі. Це перша в історії зустріч лідерів цих країн

BBC

Саміт став першим випадком, коли президент США зустрівся з лідером Північної Кореї, і ознаменував істотний злам [у відносинах] для обох.

Минулого року два політика обсипали один одного образами, коли КНДР провела кілька випробувань балістичних ракет наперекір міжнародному співтовариству.

Для обох – Трампа та Кім Чен Ина – саміт може обернутися як значною вигодою, так і чималим ризиком.

У Північній Кореї цю зустріч розглядають як спосіб легітимізувати країну, яку давно вважають вигнанцем. Якщо ж Трамп вирішить питання ядерної загрози з боку Півночі, то зможе записати на свій рахунок досягнення, до якого навіть не наблизився ніхто з його попередників.

Дивіться також

  • Євросоюз відреагував на результати зустрічі Трампа і Кім Чен Ина

Reuters

Кілька політичних аналітиків заявили, що саміт приніс радше символічні, а не реальні результати.

"Незрозуміло, чи приведуть подальші переговори до кінцевої мети – денуклеаризації [КНДР]", — сказав Ентоні Руджіро, старший науковий співробітник аналітичного центру Фонд захисту демократії (Вашингтон, США). – Це схоже на підтвердження тих позицій, на які ми вийшли з переговорів більше ніж 10 років тому, а не на серйозний крок вперед".

Північна Корея і Сполучені Штати були противниками в Корейській війні 1950-53 років і формально досі залишаються ними

У документі [підписаному Трампом та Кім Чен Ином] немає згадки ані про санкції, ані про остаточне укладення мирного договору. Північна Корея та Сполучені Штати були противниками в Корейській війні 1950-53 років і формально досі залишаються ними, оскільки конфлікт, в якому загинули мільйони людей, завершився лише перемир’ям. [...]

"Немає конкретних подробиць щодо денуклеаризації Корейського півострова і надання гарантій безпеки [Пхеньяну] з боку Сполучених Штатів, — говорить Лі Нан, старший науковий співробітник пекінського аналітичного центру Pangoal. – Занадто рано називати це поворотним моментом у відносинах Північної Кореї і США".

Проте долар піднявся до тритижневого максимуму, а азіатські акції виросли на тлі новин про укладення угоди.

The Guardian

Мова заяви про роззброєння [підписана лідерами США і КНДР] аналогічна формулюванням попередніх угод 1994-го і 2005-го років, які в кінцевому підсумку розвалилися на тлі розбіжностей щодо їхнього тлумачення та суперечок щодо контролю [за процесом денуклеаризації].

Все це схоже на велику вечірку-вітання нового члена клубу ядерних держав

У відповідь на питання про те, як він може гарантувати, що нинішні зобов’язання Кім Чен Ина будуть більш твердими, американський президент відповів: "А ви можете гарантувати що-небудь? Гарантувати нічого не можна".

Однак до цього Трамп додав: "Все, що я можу сказати, це те, що вони [Північна Корея] хочуть укласти угоду. Це те, чим я займаюся. Все моє життя – це угоди. Я досяг значного успіху в цьому. І я знаю, коли хтось по-справжньому хоче досягти угоди, а коли ні". [..]

Тоді як Вашингтон наполягає на максимально швидкому повному роззброєнні КНДР, Пхеньян хоче відкритого процесу переговорів, у якому він би брав участь на рівних.

Беатріс Фін, виконавчий директор Міжнародної кампанії зі знищення ядерної зброї, зазначила у Twitter: "Ми підтримуємо дипломатію та мирні рішення. Але угоди про ядерне роззброєння так і не немає, і все це більше схоже на велику вечірку-вітання нового члена клубу ядерних держав". [..]

Пхеньян, імовірно, має щонайменше дві дюжини боєголовок, включно з термоядерною бомбою, і близькою до створення міжконтинентальної балістичної ракети, здатної доставити боєголовку на материкову частину США.

Дивіться також

  • Прелюдія до миру. Всі подробиці зустрічі Трампа з Кім Чен Ином
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/inopressa/dva-vpertoho-z-riznikh-planet-svitovi-zmi-pro-zustrich-trampa-i-kim-chen-ina-2475789.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция