Are You New User

"Вибачте за наших співробітників. Вони повинні були знати, що ви – особливий випадок". Письменниця Ніцой розповіла про другий візит у СБУ 13.06.2018

"Вибачте за наших співробітників. Вони повинні були знати, що ви – особливий випадок". Письменниця Ніцой розповіла про другий візит у СБУ
Ніцой прийшла на допит до СБУ вдруге

Українська письменниця, фігурантка списку 47 осіб, які могли стати жертвами російських спецслужб, Лариса Ніцой у "Фейсбуці" 13 червня повідомила, що під час повторного візиту у Службу безпеки України співробітники відомства спілкувалися з нею українською мовою.

5 червня Ніцой заявила, що пішла з допиту СБУ через російськомовних співробітників відомства.

Сьогодні письменниця повідомила, що її запросили у СБУ повторно.

"Алло. Доброго дня, пані Ларисо, вибачте за наших співробітників, що розмовляли з вами не державною мовою. Я взагалі здивований, вони повинні були б знати, що ви – особливий випадок". – "Особливий випадок – це з усіма "нормальними" можна порушувати закон, а з цією, "особливою", – ні?" – "Я не це мав на увазі. Вони повинні були б зорієнтуватися на місці, а не ставати в позу. Ми вам вручили повістку, коли будете? Щоб ми повідомили слідчого", – процитувала Ніцой діалог зі співробітником відомства.

Вона наголосила, що в СБУ з нею розмовляли українською, також державною мовою проводили допит і заповнювали документацію.

Письменниця також зазначила, що нагадала слідчому про обов’язок співробітників СБУ, як і всіх держслужбовців, використовувати українську мову.

"Державні службовці в Україні (не лише СБУ) поняття зеленого не мають про свої обов’язки. Вони збирають якісь папірці для влаштування на роботу, беруть якусь довідку про українську мову (хто їм її дає?), навіть не знаючи, нащо вона. А хто перевіряє державних службовців в Україні на знання ст. 8 закону про державну службу, що у державних службовців є не лише права, а й обов’язки. Обов’язки!!! Обов’язок користуватися українською мовою. Обов’язок, а не бажання, більше того, захищати її від посягань інших", – написала Ніцой.


https://www.facebook.com/larysa.nitsoi/posts/1928634813835308

1 червня генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що завдяки імітації вбивства Бабченка слідство отримало список із 47 осіб, яких також планували вбити. За вбивство деяких фігурантів цього списку, за інформацією генпрокурора, організатори готові були заплатити $3 млн.

Цього ж дня українські силовики провели зустріч із деякими людьми зі списку. Як заявили у СБУ, на зустріч запросили всіх 47 фігурантів списку, однак прийшло лише 17. Їхніх імен у спецслужбі не назвали.

5 червня інтернет-видання "Страна" опублікувало "список 47". У ньому, зокрема, указано Ніцой, співзасновницю "Української правди" Олену Притулу, головного редактора тижневика "Дзеркало тижня" Юлію Мостову, ведучих "Прямого" Матвія Ганапольського та Євгена Кисельова, виконавчого продюсера телеканала "UA:Крим" Османа Пашаєва, заступника гендиректора телеканала ATR Айдера Муждабаєва, Віталія Портникова та шеф-редактора LB.ua Соню Кошкіну.

СБУ спочатку відмовилася коментувати справжність списку. Пізніше відомство відкрило кримінальне провадження за фактом розголошення відомостей досудового розслідування. 6 червня СБУ підтвердила справжність списку, опублікованого у ЗМІ.

За словами Луценка, слідство не відкидає, що список видання "Страна" могло отримати не з України.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-vibachte-nashih-spivrobitnikiv-voni-povinni-buli-znati-shcho-vi-osoblivij-vipadok-pismennitsja-nitsoj-rozpovila-pro-drugij-vizit-v-sbu-250693.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция