Are You New User

Прохідний поріг. Який мінімальні результати ЗНО 2018 року встановлено для участі у вступній кампанії 15.06.2018

Прохідний поріг. Який мінімальні результати ЗНО 2018 року встановлено для участі у вступній кампанії
В УЦОЯО запевнили, що учні, які отримали високий бал з аудіювання англійською, були успішними і в інших видах тестів з цього предмету

Експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила прохідний поріг для тесту зовнішнього незалежного оцінювання. Йдеться про чотири дисципліни: математику, українську мову, іноземні мови та біологію. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Предмети тестування та їх мінімальні бали

Для вступу до вишу необхідно набрати мінімальну кількість балів. У цьому році для математики встановили поріг 10 балів, для української мови — 23, для іноземних мов — 19 балів, для біології — 22.

Прохідний бал визначається максимально успішними результатами з тестування та їх загальною кількістю

Прохідні бали цього року менші, ніж минулого — на один бал для усіх названих дисциплін, окрім іноземної мови. Для цього предмету прохідний рівень зріс на 5 балів.

Експерт з розвитку освіти Наталія Чуприна пояснила, що прохідний бал з кожного предмета залежить від результатів усіх учнів. І чим загальний бал з певного предмету вищий, тим якіснішим є рівень, який показали діти під час тестування. Експерт підтвердила, що помилки у тестуванні з англійської мови справді були.

Однак прохідний поріг з англійської мови цього року вищий на п’ять балів, ніж у минулому.

До складу експертної комісії увійшли працівники Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук, Національної академії педагогічних наук, Українського і регіональних центрів оцінювання якості освіти, закладів освіти та інших установ і організацій.

Першим розглядали поріг "склав/не склав" для математики.

Для вступу у виш цьогоріч необхідно було набрати 23 бали з української мови

Представник студентства, президент Української асоціації студентів Лідія Фесенко вважає, що прохідний бал з математики мав бути вищим.

“Поріг у 10 балів — це базові знання, якими має володіти кожна людина. І це об’єктивно. Не забуваймо, що це підготовка до закладів вищої освіти. Втрата студентів не занадто велика. У вищих закладах освіти точаться дискусії щодо зменшення викладацького та студентського складу, тому що наразі кількість не виграє. І це видно по тому, на якому рівні знаходяться наші заклади освіти”, — зазначила Фесенко.

Фактори, які могли вплинути на успішність випускників під час тестування

Між тестуванням з математики та української мови був усього один день перерви.

Прохідний бал визначається експертами і залежить від кількості бажаючих отримати вищу освіту

І це могло позначитися на результатах учнів, адже вони не встигли відпочити. Директор Роменьскої спеціалізованої школи Валентина Суд’їна впевнена, що між тестуваннями дуже малі проміжки. До того ж, у один день перерви відбувся останній дзвоник, наголосила вона.

“Діти просто не встигли перелаштуватися з одного тестування на інше. Міносвіти рекомендує при проведенні державної підсумкової атестації паузу між випробуваннями ставити не менше 2-3 днів”, — сказала педагог.

Точилася дискусія і навколо тестування з англійської мови.

ЗНО цьогоріч запам’ятається обуренням щодо аудіювання з англійскої мови

Члени експертної комісії згадали обурення деяких випускників з приводу аудіювання. Голова комісії, директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій запевнив, що учні, які отримали високий бал з аудіювання, були успішними і в інших видах тестів. А місце в аудиторії, де сидів учень, не впливало на якість звуку, який чули абітурієнти.

Українські випускники здавали цього року ЗНО не лише з англійської мови. Рівень знань показували також з німецької, французької, іспанської мов. Але для всіх встановили єдиний поріг — 19 балів. Одноголосно члени комісії проголосували лише за одну дисципліну — біологію.

Поріг "склав / не склав" з історії України, географії, фізики та хімії визначать наступної середи — 20 червня.

Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/prokhidnij-porih-jakij-minimalni-rezultati-zno-2018-roku-vstanovleno-dlja-uchasti-u-vstupnij-kampaniji-2476538.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция