Are You New User

Климпуш-Цинцадзе вважає, що у РФ немає економічної потреби будувати "Північний потік – 2" 17.04.2018

Климпуш-Цинцадзе: РФ зможе маніпулювати подальшою політикою країн ЄС

Проект російського трубопроводу "Північний потік – 2" після реалізації стане геополітичним інструментом. Про це 5 квітня віце-прем’єр-міністр із питань євроінтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила в ефірі "5 каналу".

"Ми точно знаємо, що економічної необхідності будувати додаткові транзитні потужності з РФ до Європи просто немає. Транзитна система газопроводу України дає можливість утричі більше транзитувати газу, ніж 55 млрд м3, які пропускатиме "Північний потік – 2", – пояснила вона.

Климпуш-Цинцадзе зазначила, що новий газопровід порушить енергобаланс у Європейському союзі.

"По суті, він стимулює винятково збільшення залежності європейських країн від одного постачальника, від одного транзитера, який повністю матиме можливість маніпулювати подальшою політикою країн ЄС. І, як на мене, дозволи на будівництво цього трубопроводу на своїй території є короткозорими й небезпечними", – резюмувала вона.

Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м³ газу на рік із Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Зараз газопровід "Північний потік" складається з двох ниток із пропускною здатністю 27,5 млрд м³ кожна. "Газпром" почав постачання першою ниткою газопроводу у 2012 році.

У грудні 2015 року президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що проект другої черги газопроводу "Північний потік" не відповідає енергетичним правилам ЄС (Третьому енергетичному пакету) і підриває роль України як транзитера газу.

Влада України, Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії і Чехії називає "Північний потік – 2" загрозою енергетичній безпеці Європи. Водночас Німеччина та Фінляндія дозволили будувати газопровід на своїй території.

3 квітня голова правління "Газпрому" Олексій Міллер попередив, що після запуску "Північного потоку – 2" і "Турецького потоку" транзит російського газу через Україну впаде в 10 разів.

5 квітня Верховна Рада України звернулася до міжнародної спільноти із закликом не допустити будівництва "Північного потоку – 2".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/klimpush-tsintsadze-vvazhaje-shcho-u-rf-nemaje-ekonomichnoji-potrebi-buduvati-pivnichnij-potik-2-240209.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция