Are You New User

Іспанці вперше за 20 років стали багатшими за італійців 20.04.2018

Іспанці вперше за 20 років стали багатшими за італійців
 Іспанці обігнали італійців за ВВП на душу населення

Іспанський валовий внутрішній продукт (ВВП) на душу населення в 2017 році за паритетом купівельної спроможності перевершив аналогічний показник в Італії вперше як мінімум з 1998 року.

Про це йдеться у звіті Міжнародного валютного фонду (МВФ), передає агентство Інтерфакс-Україна.

Крім того, за прогнозами Фонду, через п’ять років іспанська показник буде на 7% вище італійського, хоча ще десять років тому Італія була попереду на 10%. Більш того, експерти МВФ прогнозують, що до 2023 року Італію обійдуть такі країни, як Словаччина і Чехія.

"Економічне зростання в Іспанії знаходиться на більш позитивній і переконливій траєкторії, ніж в Італії, як мінімум з 2011 року, так що цього слід було очікувати", — зазначив професор школи менеджменту при Університеті Бокконі в Мілані Карло-Альберто Карневале Маффі.

Стагнація в італійській економіці стала однією з головних причин політичних суперечностей, оскільки італійці втрачають віру в здатність традиційних партій повернути країну до зростання і забезпечити населення робочими місцями, пише Financial Times. Тому підвищується популярність популістських і опозиційних політичних сил.

Величезний держборг Італії, у співвідношенні до ВВП поступається тільки грецькому, вважається одним з основних ризиків для єврозони в цілому. На думку старшого економіста KBC Ливена Ноппен, така ситуація збережеться, якщо італійський уряд не візьме курс на структурні реформи.

Разом з тим Іспанія з 2015 року збільшує ВВП швидше, ніж Німеччина, Франція і Великобританія, проте обсяг іспанської економіки як і раніше лише на 2% перевищує показник 2007 року.

На думку експертів, у Іспанії є ряд структурних переваг перед Італією, включаючи більш молоде населення. Однак країна також більш ефективно інвестувала державні кошти, особливо в інфраструктуру, і продемонструвала велику відкритість до інновацій та іноземним інвестиціям.

У кінці 1990-х років Італія, третя за величиною економіка єврозони, випереджала Іспанію за обсягом ВВП в два рази. У порівнянні з 2000 роком італійська економіка збільшилася лише незначно, тоді як основні країни єврозони виросли на 25%, а Іспанія продемонструвала зростання на 35%.Джерело статті: “https://biz.nv.ua/ukr/economics/ispantsi-vpershe-za-20-rokiv-stali-bahatshimi-italijtsiv-2465476.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция