Are You New User

Вітренко: Ми чітко говоримо "Газпрому", що якщо не буде транзиту через Україну після 2020 року, то будемо вимагати збільшення тарифу зараз 20.04.2018

Вітренко розповів, що представники "Нафтогазу" і "Газпрому" трапляються у середньому раз на місяць

НАК "Нафтогаз України" хоче, щоб "Газпром" у 2018–2019 роках більше платив за транзит газу через газотранспортну систему (ГТС) України, якщо не збирається використовувати її після 2020 року, сказав комерційний директор НАК Юрій Вітренко 12 квітня в ефірі телеканала "Еспресо".

Він розповів, що представники "Нафтогазу" і "Газпрому" трапляються у середньому раз на місяць.

"Обговорюємо різні питання. Передусім, наприклад, зараз це виконання рішення Стокгольмського арбітражу, за яким вони винні нам $2,6 млрд. Також ми ставимо питання і щодо транзиту після 2020 року. Розмови щодо цього почалися давно. Було погоджено, що ці переговори активізуються після остаточного рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту. Рішення було винесено наприкінці лютого. Тому з березня ми більш активно ведемо переговори щодо нового транзитного контракту", – заявив Вітренко.

Він додав, що з боку "Нафтогазу" є "економічний примус до співпраці".

"Ми чітко кажемо "Газпрому", що якщо не буде транзиту через Україну після 2020 року, то ми вимагатиемо збільшення транзитного тарифу зараз, тобто у 2018-му і 2019 роках, таким чином, щоб економічне знецінення української ГТС внаслідок відсутності транзиту і так звана прискорена амортизація були відшкодовані "Нафтогазу" зараз. Тобто зараз ситуація певним чином у їхніх руках. Якщо вони не хочуть платити більше за транзит у 2018–2019 роках, вони повинні або самі забронювати потужності української ГТС, або дозволити, наприклад, європейським компаніям купувати російський газ на українсько-російському кордоні і бронювати потужності української ГТС", – зазначив комерційний директор НАК.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. За підсумками двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" має виплатити $2,56 млрд на користь "Нафтогазу".

"Газпром" оскаржив обидва рішення та ініціював процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України" через Стокгольмський арбітраж.

13 березня голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що це зробили, щоб не платити нових штрафів у 2018-му і 2019 роках.

Транзит російського газу в Європу через Україну відбувається на підставі контракту, підписаного у 2009 році, і щорічно приносить країні $2–3 млрд.

У НАК заявляли, що транзит газу через Україну у 2017 році становив 93 млрд м³. Цей показник – рекордний із часу запуску "Північного потоку" у 2011 році. У 2016 році обсяг транзиту становив 82,2 млрд м³.

10 квітня Міллер повідомив, що компанія може зберегти транзит газу через Україну в обсязі 10-15 млрд м³ на рік, але Україна має "обґрунтувати економічну доцільність" нового контракту на транзит.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик заявив, що Україна не погодиться на таку пропозицію.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/vitrenko-mi-chitko-govorimo-gazpromu-shcho-jakshcho-ne-bude-tranzitu-cherez-ukrajinu-pislja-2020-roku-to-budemo-vimagati-zbilshennja-tarifu-zaraz-241610.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция