Are You New User

Введення миротворців ООН на Донбас залежить від Кремля - фахівець з питань України і Росії 22.04.2018

 На думку Пайфера, миротворці повинні зайти аж до кордону Росії

Перспектива введення миротворчих сил на Донбас залежить від того, чи хоче Росія, щоб це сталося, вважає екс-посол США Стівен Пайфер.

"У росіян є вето в Раді Безпеки ООН, тому ніяких миротворчих сил може і не відбутися, якщо Росія не погодиться на цей варіант", — підкреслив експерт щодо конфлікту на Донбасі в інтерв’ю журналу Новое время.

Пайфер зазначив, що в залежності від бажання президента РФ Володимира Путіна залишити Донбас, миротворчі сили з сильним мандатом і відповідним укомплектованим персоналом в 20-40 тис. Солдатів зможуть щось вирішити.

Екс-посол також сказав про можливе загострення ситуації в разі, якщо російські війська відмовляться покинути територію Донбасу напередодні входу миротворців.

"Якщо цього не відбудеться, якщо місцеві ополченці перешкоджатимуть процесу виведення російського озброєння, якщо на якомусь КПП п’яні люди зі зброєю ініціюють перестрілку, у миротворців має бути право відкрити вогонь. Інакше ця миротворча місія не буде ефективною", — зазначив Пайфер.

Експерт підкреслив, що Росія прагне перетворювати активний конфлікт в заморожений, не даючи його вирішити.

"Що стосується мандата: ви ж не хочете, щоб спостерігачі перебували тільки на лінії розмежування, як того хоче Росія? Саме таке розташування перетворює киплячий конфлікт в заморожений, але не дозволяє його", — сказав екс-посол США.

Також він зазначив, що миротворчі сили будуть ефективні тільки в разі, якщо запропонований Україною варіант про розміщення миротворчих сил аж до кордону з Росією підтримають.

"Якщо ж буде прийнятий варіант, який пропонує Україна і який підтримує Захід, про повсюдне розміщенні миротворчих сил аж до кордону з Росією, то тоді миротворчі сили дійсно можуть внести свій внесок у врегулювання конфлікту. Це може стати хорошим політичним виходом для російських військ, щоб вони могли вибратися з Донбасу. Хоча я на даний момент не впевнений, що Москва готова прийняти таке рішення", — підкреслив Пайфер.

Читайте повний текст матеріалу в свіжому номері журналу Новое время — №15 від 19 квітня 2018 року.Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/mirotvortsi-oon-zalezhat-vid-kremlja-fakhivets-z-pitan-ukrajini-ta-rosiji-2465490.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция