Are You New User

Представник "Нафтогазу" заявив, що, знижуючи тиск на вході в українську ГТС, "Газпром" не додає заявлених обсягів транзиту 22.04.2018

Гламаздін: Україна є єдиною, хто піклується про енергетичну безпеку Європи

1 березня російський "Газпром" відмовив НАК "Нафтогаз України" у постачанні вже передплачених обсягів газу, і "Нафтогаз" мав право відібрати з газотранспортної системи (ГТС), через яку йде транзит газу в Європу, частину транзитних обсягів, проте не став цього робити. Про це заявив уповноважений із роботи з органами виконавчої влади української компанії Вадим Гламаздін під час 11-го Київського безпекового форуму, який проходить у Києві, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Гламаздін підкреслив, що минулого року "Газпром" транспортував українською ГТС половину всього газу, який Росія продала Євросоюзу.

Якщо Росія збудує "Північний потік – 2", українська ГТС не буде функціонувати. У такому разі Європа буде одержувати 30% газу чотирма газопроводами, що лежать поряд на дні Балтійського моря. "І уявіть собі на хвилину, якщо щось трапиться хоч з одним із цих газопроводів", – зазначив Гламаздін.

За його словами, це пряме питання безпеки.

Представник "Нафтогазу" додав, що "Газпром" продовжує регулярно порушувати свої зобов’язання стосовно контрактного тиску на вході в українську ГТС, що підвищує ризик недопостачання транзитних обсягів газу.

"Протягом усього 2017 року "Газпром" підтримував контрактний тиск лише 45 днів. Весь інший час "Газпром" фактично недопостачав газ... Але європейські одержувачі жодного разу не недоотримали своїх обсягів... А протягом усього 2018 року контрактний тиск у мережі був один день", – підкреслив Гламаздін.

Він нагадав, що в контракті на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" чітко прописано тиск, який "Газпром" має підтримувати на вході в українську ГТС.

"Україна є єдиною, хто піклується про енергетичну безпеку Європи", – зазначив Гламаздін.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. За підсумками двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" має виплатити $2,56 млрд на користь "Нафтогазу".

1 березня стало відомо, що "Газпром" отримав гроші від "Нафтогазу України" як оплату березневого постачання газу, але повернув їх НАК. У російській компанії також заявили, що не будуть постачати газ в Україну.

У "Нафтогазі" розцінили це як порушення грудневого рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на постачання газу і заявили, що мають намір вимагати від "Газпрому" компенсації збитків.

2 березня голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що компанія змушена розпочати процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України" через Стокгольмський арбітраж. Він звинуватив суд у "подвійних стандартах".

13 березня Міллер заявив, що "Газпром" ініціював розірвання контрактів з НАК "Нафтогаз України", щоб не платити нових штрафів у 2018-му і 2019 роках.

У "Газпромі" заявляли, що вже оскаржили обидва рішення Стокгольмського арбітражу.

Транзит "Газпромом" газу в Європу через Україну відбувається на підставі контракту, підписаного у 2009 році. За словами голови НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, щорічно транзит дає Україні $2–3 млрд.

У НАК заявляли, що транзит газу через Україну у 2017 році становив 93 млрд м³. Цей показник – рекордний із часу запуску "Північного потоку" у 2011 році. У 2016 році обсяг транзиту становив 82,2 млрд м³.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/predstavnik-naftogazu-zajaviv-shcho-znizhujuchi-tisk-na-vhodi-v-ukrajinsku-gts-gazprom-ne-dodaje-zajavleni-obsjagi-tranzitu-241404.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция