Are You New User

З початком Операції об’єднаних сил на Донбасі почне діяти особливий порядок: подробиці 27.04.2018

З початком Операції об’єднаних сил на Донбасі почне діяти особливий порядок: подробиці

У понеділок, 30 квітня, формат АТО на Донбасі буде замінений на Операцію об’єднаних сил, в зв’язку з цим, на території Донецької та Луганської областей почне діяти особливий порядок.

Текст розпорядження про особливий порядок наданий агентству Інтерфакс-Україна Командуванням Об’єднаного оперативного штабу в п’ятницю.

Згідно з документом, передбачається надання органам сектора безпеки і оборони, іншим державним органам України, спеціальних повноважень, необхідних для здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ в Донецькій і Луганській областях.

Зоною безпеки, прилеглій до району бойових дій, вважається: Виноградне, Курахове, Очеретяне, Розівка, Вовчеярівка, Біла гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяное, уздовж адмінкордону Луганської та Харківської областей, Ольгівка, уздовж адмінкордону Донецької та Харківської областей, Знаменівка, вздовж адмінкордону Донецької та Дніпропетровської областей, Комішеваха, уздовж адмінкордону Донецької та Запорізької областей, Урзуф, уздовж морського узбережжя, Приморське.

У зоні безпеки рішенням командувача Об’єднаних сил, можуть створюватися райони обмеженого доступу і заборонені для доступу райони.

"Допуск в район обмеженого доступу осіб, які не були залучені до заходів щодо забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ в Донецькій і Луганській областях, здійснюється за рішенням командувача Об’єднаних сил, командирів оперативно-тактичних груп і відповідних командирів (начальників), в повноваження яких входить забезпечення і дотримання порядку перебування в районах проведення операція Об’єднаних сил і на об’єктах, які знаходяться під їх охороною", — йдеться в документі.

Допуск в район забороненого доступу здійснюється на підставі встановлених зразків перепусток, за рішенням командувача Об’єднаних сил. Допуск сторонніх осіб в такий район заборонений.

Районом бойових дій, вважається район, охоплений бойовими діями уздовж лінії зіткнення, де підрозділи ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів виконують бойові завдання з недопущення прориву противник вглиб території держави.

Документ також встановлює режими перебування в зоні безпеки на території Донбасу для осіб, які не були залучені до проведення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ:

 • "Зелений" (перебування та переміщення осіб не обмежене, за винятком районів забороненого і обмеженого доступу);
 • "Жовтий" (перебування та переміщення осіб здійснюється за наявності документів, проводиться особистий огляд громадян і речей, транспортних засобів, цей режим встановлюється на рубежах ізоляції і районів обмеженого доступу);
 • "Червоний" (перебування осіб тимчасово обмежено, заборонено, пропуск громадян і посадових осіб здійснюється за наявності пропустки, транспортні засоби та громадяни на окремі ділянки місцевості та об’єкти не допускаються).

"Відповідні режими можуть тимчасово вводитися в окремих районах, або в усій зоні безпеки за рішенням командувача Об’єднаних сил", — йдеться в розпорядженні.

Підставою для допуску в район проведення операції Об’єднаних сил для осіб, які не були залучені до заходів щодо забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ є:

 • проживання в районі проведення операції особи, або його найближчих родичів (при наявності відповідних документів);
 • розміщення в районі проведення операції місць поховання близьких родичів або членів сім’ї, смерть близьких родичів або членів сім’ї в районі проведення операції;
 • наявність права власності на об’єкти нерухомості, які знаходяться в районі проведення операції;
 • необхідність участі в забезпеченні національних інтересів України з метою мирного врегулювання конфлікту, або з гуманітарних питань;
 • необхідність виконання дипломатичних або консульських функцій, в тому числі, в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна (виключно за клопотанням або погодженням з МЗС України), і інше.

Згідно з документом, військовослужбовці, співробітники правоохоронних органів, і особи, визначені ст. 8 закону "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей" мають низку спеціальних повноважень.

Зокрема: застосовувати в разі крайньої необхідності зброю і спецзасоби стосовно осіб, які здійснили або здійснюють правопорушення або інші дії, що перешкоджають виконанню законних вимог правоохоронців та військових; у відповідь на дії, пов’язані з несанкціонованою спробою проникнення в район здійснення таких заходів.

Учасники операції також мають повноваження:

 • затримувати і доправляти осіб в органи Нацполіціі, перевіряти у громадян і посадових осіб документи, в разі їх відсутності — затримувати до встановлення особи;
 • здійснювати огляд речей і транспортних засобів, тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів і пішоходів на вулицях і дорогах, не допускати транспортні засоби та громадян на окремі ділянки місцевості та об’єкти;
 • входити в житлові та інші приміщення, на території приміщень підприємств, установ та організацій;
 • використовувати для службових цілей засоби зв’язку і транспортні засоби, що належать громадянам (за їх згодою), підприємствам, установам і організаціям, крім транспортних засобів дипломатичних, консульських та інших представництв іноземних держав і міжнародних організацій.

Нагадаймо, президент України Петро Порошенко призначив командувачем Об’єднаними силами генерала Сергія Наєва.

Антитерористична операція на Донбасі (триває з 2014 року) буде переведена в новий військовий формат вже 30 квітня поточного року.


20 лютого президент Порошенко підписав закон про реінтеграцію окупованих регіонів Донецької та Луганської областей.

У новому законі про відновлення контролю над Донбасом, зокрема, Росія визначена як країна-агресор і вводиться право України на самооборону, а території окремих районів Донецької та Луганської областей визнані окупованими. Закон також розширює можливості Збройних сил України та інших військових формувань

Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/z-pochatkom-operatsiji-objednanikh-sil-na-donbasi-pochne-dijati-osoblivij-porjadok-podrobitsi-2466895.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция