Беремо гірчицю будемо лікуватися

0

Поделиться в соц. сетях

Серед лікувальних процедур існують не менш популярні гірчичники та ножні ванни, добре допомагають при простудних захворюваннях. Начебто всі знають, як їх застосовувати, але ми вирішили все-таки ще раз нагадати про це, щоб батьки випадково не нашкодили здоров’ю дитини.

Гірчичники.

Якщо вашій дитині більше десяти років, йому можна ставити гірчичники промислового виробництва.Опустіть гірчичник на 10 секунд у гарячу воду (приблизно 40 С) і відразу ж щільніше прикладіть до потрібного місця але не безпосередньо на шкіру, а через аркуш тонкого білого паперу.

Малюкам найкраще підійдуть гірчичники домашнього приготування. Для цього візьміть суху гірчицю, змішайте її в пропорції 1:1 з пшеничного або картопляним борошном, розведіть теплою водою до консистенції кашки. Виріжте з тканини (не з марлі!) Прямокутник, що перевищує площу необхідного гірчичника в два рази, потім намажте одну половину тонким шаром отриманого складу, а інший прикрийте її – і гірчичник готовий. Зазвичай його ставлять на 10-15 хвилин, а після цього промивають шкіру теплою водою. Але якщо дитина починає скаржитися на сильне печіння або навіть біль, процедуру треба припинити негайно, щоб не допустити опіку або, що теж іноді буває, утворення міхурів.

Немовлятам і малюкам трохи старший зазвичай прописують гірчичні обгортання. Для цього готують теплий розчин гірчиці (1 столова ложка на півлітра води), змочують в ньому рушник, віджимають і обгортають їм певну ділянку тіла. Дитину вкривають простирадлом і ковдрою на кілька хвилин (про тривалість процедури вам скаже лікар), а потім змивають гірчицю з шкіри теплою водою.

Нагадуємо, що ставити дітям гірчичники, незважаючи на їх позірну безневинно, дозволяється тільки за рекомендацією лікаря, так як вони мають протипоказання (зокрема алергічні та шкірні захворювання).

Ванни.

При захворюваннях верхніх дихальних шляхів іноді добре допомагають так звані місцеві лікувальні ванни для ніг. Спочатку в таз або відро наливають гарячу (39-41 С) воду, а потім занурюють туди ноги. Стояти під час процедури не рекомендується, гак як від цього напружуються м’язи, тому запропонуйте дитині сісти, щоб його коліна були зігнуті. Тривалість процедури – від 10 до 15 хвилин, курс – не менше 5 ванн за умови, що їх проводять щодня або через день. Іноді лікар може порекомендувати додати у воду гірчицю – 5 грамів на відро води. Температура води такої ванни – 38-39 С, тривалість – не більше 10 хвилин. Після гірчичної ванни треба промити ноги теплою водою і укутати їх на півгодини – годину ковдрою.

Лікувальні ванни робляться тільки за рекомендацією лікаря, оскільки у дітей підвищена чутливість до температурних впливів, значить, потрібна особлива обережність і ретельність при проведенні будь-яких теплових процедур.

Ольга ПАВЛОВА

Перевод статьи:

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.