Are You New User

Ігор Суркіс розповів, кому спала на думку ідея запросити в "Динамо" Луческу і як на це відреагував Ахметов 26.01.2021

Суркіс: Не буде ж Рінат Леонідович зі мною радитися, якого йому брати тренера або запрошувати футболіста!

Український бізнесмен, президент футбольного клубу "Динамо" (Київ) Ігор Суркіс розповів у інтерв’ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, що саме він був ініціатором запрошення в команду на позицію головного тренера Мірчі Луческу.

Об этом сообщает Russiangate

Луческу у 2004–2016 роках тренував головного суперника "Динамо" – донецький "Шахтар", і його запрошення в київську команду спричинило критику фанатів.

"Ця ідея спала [на думку] мені. Я не намагаюся зараз... Ідея спала на думку мені. Природно, з цією ідеєю я прийшов до свого брата. Спочатку, ви не розумієте, якою була реакція, – в ви знаєте мого брата. Потім я пояснив, що ми перебуваємо в коронавірусі – виїхати нікуди не можемо. Говорити за три тижні до початку нового чемпіонату (водночас ставлячи завдання потрапити в Лігу чемпіонів) про якогось глобально нового тренера і проєкт нереально. Потрібен досвідчений тренер", – пояснив свою позицію Суркіс.

Він розповів, що розглядав три кандидатури – Сергія Реброва та Юрія Сьоміна, які раніше вже тренували киян, і Луческу.

"Луческу знає [наш] футбол зсередини, знає чітко, як працювати в цих непростих умовах, і знає, у принципі, команду. Найкраще знає Ребров, трохи гірше, але знає наших гравців Луческу. Переговоривши із братом, ми швидко ухвалили рішення спробувати. Ми вийшли на його представника Аркадія Запорожану, і він привіз Луческу до Києва. Ми послали за ним літак, зустрілися у нас вдома – він, Аркадій, я, мій брат і тата запросили для солідності. Поїхали на базу – показали йому базу. Про гроші взагалі не йшлося. Ми сказали, що ми можемо – чесно й відверто – на сьогодні, чого ми хочемо. Приїхавши на базу, я зрозумів, що він дасть добро вже остаточно", – сказав Суркіс.

Гордон уточнив, чи була в Суркіса розмова із власником "Шахтаря" Рінатом Ахметовим перед підписанням контракту з Луческу.

"Не було в мене жодної розмови з Рінатом Ахметовим. Щоб ви розуміли: я б, можливо, підписав із Луческу контракт іще раніше. Коли він пішов із "Зеніту" [2017 року], до мене долинали чутки, що він має радитися [щодо нової команди]. Але не буде ж Рінат Леонідович зі мною радитися, якого йому брати тренера або запрошувати футболіста! І я не вважаю за потрібне радитися зі своїм головним конкурентом", – зазначив президент "Динамо".

Він розповів, що згодом усе ж обговорив із Ахметовим прихід Луческу в "Динамо".

Гордон запитав, чи не ображений Ахметов.

"А за що йому ображатися? Послухайте... Звісно [він усе розуміє]. Якби він запросив Валерія Васильовича Лобановського свого часу, мені було б, можливо, неприємно. Це символ. Але ви знаєте, чим я задоволений? У мене з Рінатом Леонідовичем чудові стосунки. Ви про це знаєте. Ми з ним чудово спілкуємося, розмовляємо. У нас із ним тільки... У нього поганий настрій, коли "Шахтар" не виграє, але в нього гарний, коли "Динамо" не виграє. І навпаки. А в усьому іншому у нас усе добре. Нам немає чого з ним ділити. Він хоче займати перші місця, і я хочу займати перші місця. у нього фінансових можливостей, звісно, більше. Усі це знають. Але ми боремося, чіпляємося. І мені здається, що в усіх інтерв’ю в його словах відчутна повага", – сказав Суркіс.

Він підкреслив, що, коли підписував контракт із Луческу, керувався лише інтересами команди.

"Я можу сказати єдине: це був контракт між професіоналами. Між президентом клубу, який уболіває за результати своєї команди, який усе робить у межах своїх можливостей, разом зі своїм партнером (сьогодні це мій брат) робить усе, щоб ця команда перемагала, і хоче тільки результату, і професійним тренером Мірчею Луческу", – сказав Суркіс.

Інтерв’ю із Суркісом вийде сьогодні ввечері на YouTube-каналі "В гостях у Гордона". Трансляція розпочнеться о 18.00

Мірча Луческу став головним тренером "Динамо" (Київ) в липні 2020 року. Він змінив на цій посаді Олексія Михайличенка, який тренував команду у 2019–2020 роках.

Луческу розповів, що після підписання контракту з "Динамо" зателефонував Ахметову і розповів про це. "Він побажав мені удачі і зрозумів, чому я погодився на такий крок. Я хотів повернутися в Україну, у футбол. У мене є багато сил і емоцій, які я б хотів віддати грі. Чемпіонат України зростає, трансформується, і я хочу зробити в цей процес розвитку свій внесок", – сказав румунський тренер.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/sport/igor-surkis-rozpoviv-komu-prijshla-ideja-zaprositi-v-dinamo-luchesku-i-jak-na-tse-vidreaguvav-ahmetov-1536991.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция