В Україні кожні сорок хвилин катують людину – правозахисники

0

Головна причина тортур в міліції – необхідність виконувати план розкриття злочинів, поставлений перед правоохоронцями нинішнім міністром МВС.

Про це заявив експерт Харківської правозахисної групи Борис Захаров, повідомляє

Мета важливіша коштів, а тому жертвами стають безневинні люди, вважає Б. Захаров. За допомогою жорстоких знущань можна вибити зізнання в будь-якому злочині.

«Ця проблема за розмахом більша, ніж епідемія туберкульозу. На туберкульоз хворіють більше півмільйона, а за минулий рік тортурам піддалися 800 тис. осіб», – сказав Б. Захаров.

При цьому, говорить правозахисник, випадки розслідування катувань вкрай рідкісні і то не за ст. 127 Кримінального кодексу («Заборона тортур»).

«Застосовуються в основному ст. 365, 364 («Зловживання службовим становищем» або «Перевищення службових повноважень»). Це трохи бентежить: якщо трошки побив, це зловживання, а якщо сильно побив, це перевищення», – розповіла експерт Харківської правозахисної групи Людмила Клочко.

За словами правозахисників, Європейський суд з початку року прийняв 4 рішення, в яких визнав, що держава Україна порушила ст. 3 Європейської конвенції з прав людини («Заборона тортур і жорстокого поводження»). Сума сатисфакції потерпілим склала майже 100 тис. євро, її має відшкодувати держава, а не винні у злочині особи.

Як говорить Л. Клочко, в Україні діє Закон «Про виконання рішень Європейського суду і про застосування судами Україні практики Європейського суду», в ньому передбачено регресний позов, коли винні органи повинні відшкодувати держбюджету суму сатисфакції. Але насправді таких позовів Міністерство юстиції не пред’являє.

Проти катувань в правоохоронних органах правозахисні організації виступали неодноразово. 23 червня подібна акція протесту відбулася біля будівлі Генпрокуратури в Києві та 10 областях України.

Поделиться в соц. сетях

Нет похожих записей.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.